Janković kandidat za predsednika? Stižu kritike

Izvor: Mondo, 13.Sep.2016, 14:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janković kandidat za predsednika? Stižu kritike

Zaštitinik građana Saša Janković mogao bi da bude zajednički kandidat proevropske opozicije za predsednika Srbije, sudeći prema izjavama pojedinih lidera tih partija, piše danas "Kurir". Kritike iz državnih organa.

Foto: Medija centar Beograd

List piše da je zanimljivo da Janković to nije odlučno odbacio, nego je zahvalio opoziciji što veruje da bi "dužnost predsednika obavljao uspešno i dostojanstveno".

Janković u razgovoru za "Kurir" >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << kaže da i dalje ostaje iza onoga što priča mesecima, a to je da Srbija ima i predsednika i zaštitnika građana, ali da mu je drago što ima ljudi koji smatraju da bi se dobro snašao na Andrićevom vencu.

 "U ovom momentu, međutum, nisam kandidat ni za šta, već zaštitnik građana i svi moji napori usmereni su na to da što bolje radim ovaj posao u veoma teškom okruženju i vremenu, pre svega za građane", rekao je Janković.

Državna sekretarka u Ministarstvu unutrašnjih poslova Jana Ljubičić kritikovala je najavu ove kandidature, ocenjujući da je zaštitniku građana preostalo samo još da se kandiduje za funkciju predsednika Kinološkog saveza, pošto vidi da je već postao predsednik Srbije.

"Jedino što bi tu imao mali problem, a to je da bi morao da radi bar tri sata dnevno. Ono što me raduje je njegova izjava da je efikasniji kada manje radi. Uverena sam da je to bolje za građane Srbije", rekla je Ljubičić za Tanjug.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SAŠA JANKOVIĆ U KAMPANJI: Pod danonoćnim sam nadzorom premijera!

Izvor: Kurir, 13.Sep.2016

...Zaštitnik građana Saša Janković mogao bi da bude zajednički kandidat proevropske opozicije za predsednika Srbije, sudeći prema izjavama pojedinih lidera tih partija Zanimljivo je da ni Janković to nije odlučno odbacio, već je zahvalio opoziciji što veruje da bi „dužnost predsednika obavljao...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.