UŽIVO Vojvodina - Dinamo 0:0: Utakmica počela, ofanziva domaćih

Izvor: Radio 021, 28.Jul.2016, 20:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na stadionu "Karađorđe" igra se prva utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Dinama iz Minska.

Prvih pet minuta igra se na polovini gostiju, crveno-beli ofanzivni i opasni po bokovima, ali bez konkretne završnice.

Meč je počeo...

Uslovi za igru su odlični, temperatura je 24 C.

Prisutno je oko 8.000 gledalaca

Sastavi

Vojvodina: Kordić, Kovačević, Antić, Miletić, Puškarić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Maksimović, Meleg, Paločević, Malbašić, Babić, Trujić

Dinamo: Injatovič, Astrau, Bikau, Žukouski, Niok, Abdusalam, Habovda, Kanstavi, Koritko, Sviarčinski, Rotković.

Sudija: Oliver Drahta (Austrija)

Vojvodina je u prva dva kola imala prilično lake rivale, na startu kvalifikacija savladala je kotorski Bokelj (1:1, 5:0), a potom i velški Konah’si ki (1:0, 2:1). Dinamo takođe nija imao ozbiljnije prepreke, najpre je u dva meča dobio Spartaks (2:0, 2:1), a potom i St. Patrik (1:1, 1:0).

Novosađani su u dva navrata bili nadomak grupne faze Lige Evrope, prošle godine su u plej-ofu izgubili od Viktorije iz Plzena, a dve godine ranije eliminisao ih je moldavski Šerif. S druge strane, tim iz Minska je pre dve godine uspeo da prođe u Ligu Evrope, a u šest mečeva u grupi osvojili su četiri boda.

Vojvodina je inače jedini predstavnik Srbije koji je prošao u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su prethodno eliminisani Partizan i Čukarički.

Autor: S. Krajnović/foto: D. Perišić