FMP slavio u „Čairu“

Izvor: NTV.rs, 21.Dec.2014, 00:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Konstantina izgubili su i drugi derbi za redom. Posle Vojvodine u Novom Sadu, doživeli su poraz i u hali „Čair“ od FMP-a. Tim iz Železnika slavio je ubedljivo sa 80:61. Iako su imali značajnu podršku preko 1.ooo navijača, niški košarkaši sagoreli su u želji da polusezonu okončaju još jednom pobedom, čime bi ostali u vodećem triju sa istim učinkom. Ovako, Vojvodina i FMP će u drugi deo prvoligaškog prvenstva ući sa 10 pobeda, a Konstantin sa devet. Gosti su >> Pročitaj celu vest na sajtu NTV.rs << prvo poluvreme dobili sa 40:30 najviše zahvaljujući efikasnom Guduriću, koji je upisao tri „trojke“. U trećem periodu košarkaši Konstantina su preokrenuli rezultat i u 36.minutu poveli sa 51:49, ali je Stojanović sa dve uzastopne „trojke“ vratio goste u pobednički ritam, koji su održali do kraja. U timu iz Železnika Gudurić je postigao 25, Stojanović 19, a Šturanović 17 poena. U redovima Konstantina samo su Đorđević sa 19 i Tasić sa 11 imali dvocifreni košgeterski učinak.