Izvor: Blic, 20.Okt.2014, 12:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Haradinaj: Ne želimo Tačija za partnera
Kandidat za premijera koalicionog bloka "VLAN" Ramuš Haradinaj rekao je danas da nema te sile koja će ih naterati u koaliciju sa DPK Hašima Tačija koga ne žele za partnera.
- Nema te sile na kugli zemaljskoj koja moze da nas natera da udjemo u koaliciji sa DPK Tačija. Mi nismo rekli da se nećemo sastati sa Tačijem kao sa covekom, ali mi njega ne zelimo kao partnera - rekao je Haradinaj, a prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prištinski Ekspres.
Prema njegovim rečima, ne moze da se pravi "koalicija sa partijom koja unistava naasu drzavu. Vreme je da DPK odustane i skloni se s puta".
- Neko treba da prevede Tačiju da mu je uskraćen susret sa američkiim senatorom Kristoferom Marfijem i činjenica da se sastao samo sa presednicom jeste znak da on treba da se skloni kako bi se formirale institucije - rekao je Haradinaj.
Haradinaj je rekao da koalicioni blok "VLAN" nije pod međunarodnim pritiskom da sarađuje sa Tacijem i DPK, prenosi "indeksonline".
- Niko ko ima pameti od glavnih centra moći ne tera nas da uđemo u koaliciju sa onima koji su doveli Kosovo u stanje kako je objašnjeno u Izveštaju o progresu - rekao je Haradinaj i podvukao da "ovde ne dolaze međunarodni zvaničnici da nam kažu vladajte zajedno sa Tačijem, jer su taj izveštaj pisali sami međunarodni zvaničnici".
Haradinaj: Nema koalicije s Tačijem
Izvor: B92, 20.Okt.2014
Kandidat za premijera koalicionog bloka "VLAN" Ramuš Haradinaj rekao je da nema te sile koja će ih naterati u koaliciju sa DPK Hašima Tačija..."Nema te sile na kugli zemaljskoj koja može da nas natera da uđemo u koaliciju sa DPK Tačija. Mi nismo rekli da se nećemo sastati sa Tačijem kao sa čovekom,...









