Tasovac: RTS tačno da odredi taksu

Izvor: B92, 14.Dec.2015, 12:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tasovac: RTS tačno da odredi taksu

Ministar informisanja Ivan Tasovac kaže da upravni odbori RTS i RTV treba da odrede visinu takse, uzimajući u obzir državnih četiri milijarde dinara pomoći.

On je podsetio da su u subotu usvojene izmene i dopune Zakona o javnim medijskim servisima, čime su stvoreni uslovi da država ove godine sa četiri milijarde dinara pomogne finansiranje javnih servisa, što će, kako je rekao, predstavljati znatno olakšanje za budžet građana.

Nakon otvaranja konferencije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Kultura, koncepti i upravljanje promenama" u Beogradu, Tasovac je novinarima na pitanje da li je utvrđeno kolika će biti taksa rekao da se mora ići korak po korak i početi poštovanje institucija.

"Prvi korak je bio da parlament usvoji ove izmene, a sledeći je da bude usvojen budžet koji je najvažniji zakon", rekao je ministar.

Kako je naveo, Upravni odbor RTS-a "sada" treba da definiše "tačnu" visinu takse imajući u vidu koliku je pomoć država obezbedila iz budžeta Srbije.

"To je najbolji signal oko toga na koji način se zapravo prepoznaje važnost javnog servisa, a tu pre svega mislim na javni interes koji treba da štiti javni servis i kroz obrazovne programe i kroz kultrune programe", rekao je Tasovac.

Skupština Srbije usvojila je 12. decembra 2015. godine izmene Zakona o javnim medijskim servisima kojima je predviđeno da se Radio-televizija Srbije i Radio-televizija Vojvodine u 2016. godini delimično finansiraju iz budžeta Srbije.

Drugi deo finaniranja RTS-a i RTV-a biće obezbeđen naplatom takse. ;Ranije je bilo predviđeno da se javni servisi od 1. januara 2016. finansiraju isključivo taksom koju će građani plaćati.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

RTS da definiše visinu takse, i da bude javni serv

Izvor: Akter, 14.Dec.2015

Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac izjavio je danas da izmene i dopune Zakona o javnim medijskim servisima, po kojima će država pomoći javne servise sa četiri milijarde dinara, predstavljaju značajno olakšanje za budžet građana..Tasovac je naglasio da je naplata takse najbolji mogući...

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.