RRA:Predizborni program uravnotežen

Izvor: B92, 27.Apr.2012, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RRA:Predizborni program uravnotežen

Beograd -- Predizborni program na elektronskim medijima, od 14. marta do 14. aprila, bio je uglavnom uravnotežen, saopštila je Republička radiodifuzna agencija (RRA).

Na osnovu nadzora o strukturi predizbornog programa, može se zaključiti da je predizborna kampanja za predsedničke, republičke, pokrajinske i lokalne izbore u elektronskim medijima bila uglavnom uravnotežena.

RRA navodi i da je "zastupljenost izbornih lista u svim dnevno informativnim emisijama kod svih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << emitera približno jednaka", ali i da, "ipak, pojedini podaci u izveštaju ukazuju na veću zastupljenost lista i kandidata".

U saopštenju se ističe i da je "to rezultat što su neke liste i pojedini kandidati kasnije započeli izbornu kampanju", kao i da će celoviti podaci i njihova analiza biće mogući tek po završetku kampanje.

Radio-televizija Srbije 1 (27,55 odsto ) i TV B92 (26,60 odsto) posvetili su najviše pažnje izborima u redovnim informativnim, izbornim i specijalizovanim izbornim emisijama, a najmanje Radio-televizija Srbije 2 (1,74 odsto ) i TV Avala (6,08 odsto), navodi RRA.

Kada se radi o plaćenom izbornom programu, prednjači TV Prva sa 32,55 odsto, a za više od 10 odsto iza nje su RTV Pink i TV B92, dok je najmanje plaćenih izbornih poruka i termina objavljeno na RTS-u 2 0,05 i TV Avala 3,77 odsto.

U ovom periodu najviše oglasnih poruka i plaćenih termina imale su izborne liste: Izbor za bolji život - Boris Tadić (22,91 ), Ujedinjeni regioni Srbije - Mlađan Dinkić (22,55 ), Pokrenimo Srbiju - Tomislav Nikolić (21,39 ), Čedomir Jovanović - Preokret (11,10 ), a nijedan plaćeni termin nisu imale Građanska inicijativa Goranaca i Reformisti Vojvodine.

Najzastupljeniji predsednički kandidat u dnevno-informativnim emisijama javnog servisa bio je Boris Tadić (17,22 odsto), za njim slede kandidati Tomislav Nikolić, Ivica Dačić i Zoran Stanković, navodi RRA.

U programima Radio Beograda 1 i Radija B92 najzastupljeniji predsednički kandidat je Tomislav Nikolić, a potom Boris Tadić, navodi se u saopštenju.

Od ukupnog vremena plaćenih oglasnih poruka namenjenih izbornim listama u radio programu Radio Beograda 1, najviše je platila lista Pokrenimo Srbiju - Tomislav Nikolić (90,23 odsto ), dodaje RRA.

Savet RRA je naveo i da je u poslednja 24 sata dobio više predstavki građana, koji se pominju u plaćenim predizbornim terminima u negativnom kontekstu i uz ozbiljne optužbe.

"Pojedinci koji su radi zaštite svog integriteta uputili predstavke Savetu tvrde da su pravosnažnim presudama oslobođeni odgovornosti i da pominjanje optužnica po kojima su bili procesuirani nakon oslobađajuće presude šteti njihovom ugledu", navodi se u saopštenju.

Savet RRA je konstatovao i da se pored toga u plaćenim predizbornim terminima pominju i osobe za koje u javnosti nije poznato da je protiv njih vođen bilo koji postupak. Podseća se da zakon jasno kaže da se u javnim glasilima niko ne sme oglasiti krivim ili odgovornim pre pravosnažne odluke suda ili drugog nadležnog organa.

Savet RRA zahteva od emitera da hitno obustave emitovanje svih predizbornih sadržaja u kojima se neko optužuje ukoliko prethodno nisu proverili tačnost navoda u kojima se optužuje bilo koja ličnost.

U saopštenju se navodi i da je protiv emitera TV B92, TV Pink i TV Prva započeo postupak za izricanje mera zbog emitovanja jednog ovakvog sadržaja.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

RRA: Obustaviti emitovanje neproverenih optužbi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Apr.2012

BEOGRAD -..Savet RRA zahteva od emitera da hitno obustave emitovanje svih predizbornih sadržaja u kojima se neko optužuje ukoliko prethodno nisu proverili tačnost navoda u kojima se optužuje bilo koja ličnost, saopštila je danas Republička radiodifuzna agencija...U saopštenju se navodi i da je...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

RRA: Obustaviti emitovanje neproverenih optužbi

Izvor: BKTV News, 28.Apr.2012, 15:04

Savet Republičke radiodifuzne agencije zatražio je od emitera da hitno obustave emitovanje svih predizbornih sadržaja u kojima se optužuje bilo koja ličnost ukoliko prethodno nisu utvrdili tačnost tih navoda, saopštila je danas Republička radiodifuzna agencija.. U saopštenju se navodi i da...

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.