Molimo, šaljite pitanja unapred

Izvor: B92, 06.Feb.2015, 15:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Molimo, šaljite pitanja unapred"

Ministarstvo finansija je pred konferenciju za novinare ministra Vujovića tražilo od novinara da unapred dostave pitanja koja nameravaju da postave.

Kako je navedeno u napomeni u zvaničnom pozivu, novinari se mole da "еvеntuаlnа pitаnjа kоја nisu u vеzi sа nаvеdеnim tеmаmа" dоstаvе nа mejl ministarstva.

U pozivu je najavljenjo da će Vujović i direktor Uprave za javni dug Branko Drčelić govoriti o aktivnostima ministarstva u produbljivanju domaćeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finansijskog tržišta, a tema je bila i "pravilno informisanje javnosti o kretanjima javnog duga i zaduživanju".

I broj pitanja na koja je ministar finansija odgovorio na samoj konferenciji bio je "ograničen", pa je tek nakon protivljenja novinara on odgovorio na dodatna pitanja.

Praksa da se od novinara traže pitanja unapred, naročito ako su "van teme", nije uobičajena.

Inače, ovo nije bio prvi put da se nešto slično vidi na konferencijama za medije na kojima su predstavnici ministarstva finansija, jer je prilikom jedne od poseta delegacije MMF-a Srbiji, na konferenciji na kojoj su bili prisutni i Vujović i guvernerka NBS Jorgovanka Tabaković, novinarima rečeno da "zbog obaveza koje misija ima, govornici mogu da odgovore samo na unapred postavljena pitanja".

Inače, svojevremeno su saradnici ministra prosvete prekinuli jednu konferenciju za novinare zbog toga što se "nisu držali dogovorene teme".

Reagovala su novinarska udruženja, a ministar se kasnije u jednom od intervjua izvinio zbog tog poteza.

O čemu je bilo reč na današnjoj konferenciji za novinare, pročitajte na stranicama Biza.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

UNS: Neprihvatljivo slanje pitanja pre konferencije za medije

Izvor: RTS, 06.Feb.2015

Udruženje novinara Srbije saopštilo je da nije prihvatljiva praksa da se uz poziv na konferenciju za novinare od njih traži da pitanja koja nameravaju da postave, a koja su "van teme", šalju unapred. . U saopštenju UNS...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.