Izvor: Nezavisne Novine, 25.Apr.2017, 12:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čavić: Otkriću javnosti tajne dokumente u vezi prodaje Ljubije

BANJALUKA – Dragan Čavić, predsjednik NDP-a, tvrdi da ima dokumentaciju koja će baciti novo svjetlo na pozadinu oko prodaje Rudnika željezne rude Ljubija, a koju će predočiti poslanicima tokom rasprave o prodaji rudnika.

Naime, kako tvrdi Čavić, on posjeduje dokumentaciju o tajnom sastanku decembra prošle godine u Beču, kao i o sastanku u Palati Republike ove godine na kojima je dogovorano kako će Israeli Investment Group preuzeti ostatak državnog kapitala u Ljubiji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />
„Raspolažem kredibilnim informacijama da Arcelor Mittal zbog svega ovog razmišlja da sve ovo napusti, da u Željezari Zenica promijeni način proizvodnje što bi značilo da će 800 radnika ostati bez posla i kraj za Željeznice RS“, rekao je Čavić.

Dodao je da će danas imati sastanak sa izraelskim ambasadorom i da će od njega tražiti informaciju o Israeli Investment Group i Evgeniju Zotovu kao njenom direktoru.

„Imam informacije da u Izraelu postoji kompanija sa takvim imenom, ali da se bavi obrazovanjem i da nema nikakve veze sa rudarstvom“, rekao je on.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.