Aerodrom Nikola Tesla postaje tesan

Izvor: RTS, 04.Nov.2014, 09:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aerodrom "Nikola Tesla" postaje tesan

Beogradski aerodrom "Nikola Tesla" će naredne dve godine biti veliko gradilište jer će povećanjem broja putnika biti u potpunosti iskorišćeni postojeći kapaciteti, najavio je direktor Saša Vlaisavljević. Kaže da će biti otvorena radna mesta za stručnjake raznik profila i ističe da će u budžet Srbije biti uplaćeno sto puta više novca nego prethodne godine.

Aerodrom "Nikola Tesla" danas obara rekord – očekuje se četvrtomilioniti putnik u ovoj godini. Taj rekord >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dostignut je prvi put od osnivanja aerodroma 1962. godine. Beogradski aerodrom prošle godine imao je oko 3,5 miliona putnika.

Direktor aerodroma Saša Vlaisavljević čestitao je nacionalnoj avio-kompaniji "Er Srbija" na dvamilionitom putniku. 

Gostujući u Dnevniku RTS-a Vlaisavljević je ukazao da 35 kompanija saobraća na aerodromu, od kojih 28 redovno.

"U budžet Republike Srbije ove godine aerodrom će uneti više od 100 puta veći iznos nego prošle godine", rekao je Vlaisavljević ističući da će sa dostizanjem 4,6 miliona putnika beogradski aerodrom do kraja godine imati najviše povećanje broja putnika.

U republički budžet aerodrom je uplatio svega 60.000 evra, dok će ove godine šest miliona evra biti uplaćeno, rekao je direktor aerodroma. 

Sledeće godine trebalo bi da se dođe do 5,5 miliona putnika, čime se stiže do limita kapaciteta aerodroma što znači da treba ići u investicije, rekao je Vlaisavljević.

Najavio je da će naredne dve godine aerodrom biti veliko gradilište. Očekuje se, pre svega, proširenje terminala, a za to će biti potrebno i otvaranje novih radnih mesta za stručnjake svih profila. Daćemo šansu mladima, poručio je Vlaisavljević.

Govoreći o niskotarifnim kompanijama, Vlaisavljević je rekao da se prate smernice Vlade, ali i istakao da su sve kompanije dobrodošle.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Beogradski aerodrom danas očekuje četirimilionitog putnika

Izvor: 24sata, 04.Nov.2014

V.d. direktora aerodroma Nikola Tesla Šaša Vlaisavljević izjavio je da danas očekuju četirimilionitog putnik u ovoj godini i da će do kraja godine ta kompanija u budžet Srbije uplatiti najmanje šest miliona evra, što je sto puta više u odnosu na prošlu godinu...- Prošle, 2013. godine beogradski...

Nastavak na 24sata...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.