Izvor: JužneVesti.com, 28.Sep.2016, 16:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlasotinčani otvorili Klub za traženje posla
U novoformiranom Klubu za traženje posla u prostorijama vlasotinačke Opštine, nezaposleni će sticati tehnike i veštine za aktivno traženje posla, podižući na taj način samopouzdanje i nivo stručnosti.
Zavisno od kvalifikacija, obuka traje 5 ili 10 radnih dana, uz mogućnost korišćenja informacione sale još 2, odnosno 4 nedelje.
Rad je usklađen sa potrebama korisnika i u zavisnosti od toga nekada je grupni, a nekada individualni. Predstavlja kombinaciju teoretskog >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << i radioničarskog rada, a korisnici apliciraju i za stvarna radna mesta o kojima informacije dobijaju u klubu - kaže savetnik za zapošljavanje Bojan Krainčanić.
U Klubu se vežba intervju sa poslodavcem, a često “gostuju“ i poslodavci koji prenose svoja iskustva pri zapošljavanju novih radnika i uopšte, u rukovođenju zaposlenima. Sastavni deo nastave jesu i saveti kako da se dobijeni posao zadrži.
Koriste mi veštine koje sam naučila na obuci i već sam konkurisala u tri kompanije u Leskovcu – kaže Danijela Stanojević, jedna od polaznika obuke.
Klubovi za traženje posla “žive” u Srbiji već desetak godina, a statistika pokazuje da je 30 odsto od ukupnog broja polaznika našlo posao u roku od 6 meseci od izlaska iz kluba, kažu u Nacionalnoj službi zapošljavanja.
Posebna pažnja se posvećuje i grupama kod kojih je rizik od dugoročne nezaposlenosti znatno izraženiji, kao što su tehnološki viškovi, prolongirano nezaposleni i pripadnici manjinskih, socijalno depriviranih grupa - ističe Marija Stevanović, načelnica Službe za posredovanje u zapošljavanju u NSZ.
Opština Vlasotince ima oko 4.800 nezaposlenih. U Jablaničkom okrugu postoji 5 klubova za traženje posla - u Leskovcu, Vlasotincu, Lebanu, Bojniku i u Medveđi, a broj nezaposlenih na teritoriji okruga poslednjih meseci kreće se između 30.000 i 32.000 osoba.
Klub za traženje posla otvoren u Vlasotincu
Izvor: juGmedia, 29.Sep.2016, 00:05
VLASOTINCE – U prostorijama opštine u Vlasotincu prva grupa polaznika, njih osmoro, prošla je obuku za traženje posla, u okviru nedavno formiranog Kluba za traženje posla...Nezaposleni ovde savladavaju tehnike i veštine za aktivno traženje posla, podižući na taj način samopouzdanje i nivo...






