Zamire privreda Obrenovca

Izvor: Beta, 08.Okt.2014, 12:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zamire privreda Obrenovca

BEOGRAD, 8. oktobra 2014. (Beta) - Unija poslodavaca Srbije u sredu je upozorila da Vlada Srbije ne čini ništa da pomogne privrednicima u Obrenovcu koju su pretrpeli štetu u majskim poplavama, a posledica će biti zatvaranje velikog broja preduzeća i otpuštanje radnika u toj opštini.

"Privrednici su tražili pomoć predsednika i potpredsednika Vlade i ministara privrede, finansija i rada i socijalne politike, ali nikakav odgovor nisu dobili", ističe se u saopštenju Unije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << />
Dodaje se da država od privrednika u Obrenovcu traži da isplate akcize i PDV na robu koja je uništena, kao i odnošenje otpada, iako nije njihova krivica što nisu bili obezbedjeni nasipi i očišćeni kanali.

"Privredna aktivnost u Obrenovcu je zamrla, problemi se nagomilavaju, a mnogi koji su bili zaposleni sada nemaju elementarna sredstva za život", navela je Unija.

Predlog tog udruženja je da se raznim olakšicama u plaćanju obaveza prema državi pomogne privrednicima i poljoprivrednicima koji su imali štetu od poplava.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na Beta...



Povezane vesti

“Zamire privreda Obrenovca“

Izvor: Vesti-online.com, 08.Okt.2014

Unija poslodavaca Srbije u sredu je upozorila da Vlada Srbije ne čini ništa da pomogne privrednicima u Obrenovcu koju su pretrpeli štetu u majskim poplavama, a posledica će biti zatvaranje velikog broja preduzeća i otpuštanje radnika u toj opštini. ..Katastrofalne posledice poplava: Vlada Srbije...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.