Milorad Gušavac generalni direktor „Politike” a. d.

Izvor: Politika, 21.Nov.2008, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milorad Gušavac generalni direktor „Politike” a. d.

Ubrzaće se proces imenovanja generalnog direktora „Politike novine i magazini”

Upravni odbor Akcionarskog društva „Politika” na sednici koja je održana u sredu, 19. novembra, jednoglasno je, posle sprovedenog konkursa, za generalnog direktora Društva imenovao Milorada Gušavca, dosadašnjeg vršioca dužnosti.

Milorad Gušavac (60) diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Beogradu i gotovo ceo dosadašnji radni vek proveo je u „Politici”, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << gde je prešao put od ekonomiste-pripravnika, preko šefa finansijske operative, direktora stručnih službi, do pomoćnika generalnog direktora u zajedničkom preduzeću osnovanom sa nemačkom medijskom kućom VAC. Bio je i direktor Štamparije u „Politici” a.d. i direktor Centra za odnose sa akcionarima u ovom društvu.

Upravni odbor je, razmatrajući ukupno četiri prispele konkursne prijave, ocenio da je Milorad Gušavac ispunio sve konkursne uslove i ponudio najkompletniji program reorganizacije i razvoja „Politike” a.d.

Na sednici, kojoj je predsedavala Sonja Liht, usvojen je i izveštaj o sprovedenom konkursu za izbor glavnog i odgovornog urednika lista „Politika”. Jovan Simić je, u ime konkursne komisije, predočio da su razmatrane sve prispele prijave (ukupno 14), da su u užem izboru bila četiri kandidata, i da je na kraju, odlučujući se između Dragana Bujoševića i Milana Mišića, u komisiji, kao i na Skupštini osnivača PNM, prevagnulo uverenje da će ovaj važan posao uspešnije obaviti kandidat koji nije iz redakcije, novinar NIN-a Dragan Bujošević.

Upravni odbor je prihvatio ovaj izveštaj, uz ocenu da je na ovaj način depolitizovana funkcija glavnog i odgovornog urednika, i da se od novog šefa redakcije očekuje da sa svojim timom unapredi „Politiku” i podigne njen ugled i tiraž.

Na sednici je odlučeno i da se ubrza imenovanje novog generalnog direktora preduzeća „Politika novine i magazini”, i u tom cilju posebna komisija će do kraja novembra obaviti razgovore sa svim potencijalnim kandidatima za ovo važno mesto. Upravni odbor je, takođe, potvrdio i svoju raniju odluku da prihvati ostavku dosadašnjeg generalnog direktora Srđana Janićijevića, koji dužnost treba da preda najkasnije do 31. decembra.

[objavljeno: 21/11/2008]

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Milorad Gušavac direktor "Politike" a.d.

Izvor: RTS, 20.Nov.2008, 15:37

Upravni odbor Akcionarskog društva "Politika" izabrao Milorada Gušavaca za novog generalnog direktora "Politike" a.d. Dragan Bojošević glavni i odgovorni urednik lista. ..Upravni odbor je, razmatrajući ukupno četiri konkursne prijave, ocenio da je Milorad Gušavac ispunio sve konkursne uslove i...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.