Studenti čekaju Ministarstvo

Izvor: B92, 17.Nov.2010, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Studenti čekaju Ministarstvo

Beograd -- Ministarstvo prosvete treba do sutra da odgovori na zahteve dela beogradskih studenata vezane za školarinu, u suprotnom akademci najavljuju nove proteste.

Studenti ocenjuju da Ministarstvo prosvete samo kupuje vreme umesto da pregovara o studentskim zahtevima.

Student prorektor beogradskog Univerziteta umetnosti Nikola Radeka je naveo da je pregovarački tim studenata na jucerašnjem sastanku sa pomoćnikom ministra Slobodanom Jaukovićem stekao utisak da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Ministarstvu samo kupuju vreme.

"Vlada, Ministarstvo prosvete i dekani treba da nađu rešenje koje će podrazumevati da studentima sa ostvarenih 48 do 60 bodova bude plaćena školarina i o tome treba da nas obaveste do kraja sutrašnjeg radnog dana", rekao je Radeka.

Oko 500 studenata protestovalo je juče ulicama Beograda, pa su nakratko bili zatvoreni i Brankov most i most Gazela, što je izazvalo gužve u gradu.

Protestovali su studenti Univerziteta umetnosti, Fakulteta političkih nauka, Geografskog fakulteta, Visoke elektrotehničke škole, Visoke medicinske škole, Visoke poslovne škole.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.