Читај ми!

Partizan ubedljiv protiv Rada, Zvezda u nedelju u Novom Pazaru

Utakmicama sedmog kola nastavlja se takmičenje u fudbalskoj Super ligi Srbije. U gradskom derbiju Partizan je ubedljivo sa 4:0 savladao ekipu Rada. Vodeća Crvena zvezda u nedelju gostuje u Novom Pazaru.

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu Rad sa 4:0 u prvoj subotnjoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Valerij Božinov u trećem, Nikola Milenković u 23, Leonardo da Silva u 49. i Miroslav Radović u 80. minutu.

Pobeda Partizana ni u jednom trenutku nije dovođena u pitanje, a crno-beli su na poluvremenu imali dva gola prednosti.

Domaćin je prva dva gola postigao glavom, prvi Božinov posle centaršuta Leonarda, a drugi Milenković posle kornera koji je izveo Saša Marjanovića.

Partizan je u 33. minutu žestoko protestvovao oko starta Stevana Batesa nad Leonardom u šesnaestercu Rada, a arbitar Novak Simović nije svirao penal i zbog protesta je isključio trenera crno-belih Marka Nikolića.

Utakmica je rešena već na početku drugog poluvremena posle gola Leonarda iz slobodnog udarca sa 20 metara. Faul je minut ranije napravio Bates koji tada zaradio drugi žuti karton.

Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu posle kornera Marjanovića s desne strane. Lopta je došla do Radovića, koji se dobro snašao iako je bio na zemlji i iz peterca savladao Darka Dejanovića.

Fudbaleri Bačke ostvarili su prvu, istorijsku pobedu u Super ligi Srbije, pošto su u Novom Sadu savladali Borac iz Čačka sa 1:0.

Mladi Luka Luković ušao je u klupsku istoriju jer je bio strelac jedinog gola na stadionu "Karađorđe" za trijumf debitanta u najjačem rangu Srbije.

Tri boda upisao je i Radnički u Nišu protiv lučanske Mladosti i to golovima u zaustavnom vremenu. Prvo je Saša Stojanović pogodio u 90, a potom je Miloš Petrović četiri minuta kasnije potvrdio trijumf.

Golova nije bilo u duelima Voždovac - Napredak i Javor - Čukarički.

Parovi i rezultati sedmog kola Super lige Srbije:

Petak:

Metalac - Radnik 1:0 (Kaisedo 82. minut)

Partizan - Rad 4:0 (Božinov 3, Milenković 23, Leonardo 49, Radović 80. minut)
Javor - Čukariči 0:0
Bačka - Borac 1:0 (Luković 14)
Radnički - Mladost 2:0 (Stojanović 90, Petrović 90+)
Voždovac - Napredak 0:0

Novi Pazar - Crvena zvezda (17.00)
Vojvodina - Spartak (20.00)

Ovako je protekla superligaška subota:

21.58 - Završeni su svi mečevi subotnjeg programa: Bačka-Borac 1:0, Voždovac-Napredak 0:0, Javor-Čukarički 0:0 i Radnički (N)-Mladost 2:0.

21.03 - Nastavljeni su mečevi.

20.56 - Završen je meč u Beogradu, Partizan - Rad 4:0.

20.49 - Poluvreme na ostalim mečevima, jedini gol viđen je u Novom Sadu, gde Bačka vodi protiv Borca sa 1:0.

20.43 - GOL! Miroslav Radović postiže i četvrti pogodak za Partizan - 4:0.

20.12 - GOL! Partizan vodi 3:0, strelac je Leonardo iz slobodnog udarca.

20.10 - Partizan ima igrača više na terenu, Bates je zaradio drugi žuti karton.

20.05 - Nastavljen je i susret u Beogradu.

20.00 - Počeli su i ostali mečevi večerašnjeg programa. Sastaju se: Bačka-Borac, Voždovac-Napredak, Javor-Čukarički i Radnički (N)-Mladost.

19.52 - Poluvreme, Partizan - Rad 2:0.

19.40 - U kaznenom prostoru Rada pada Leonardo, sudija Simović pokazuje da se igra nastavu, a posle protesta isključio je trenera crno-belih Marka Nikolića.

19.25 - GOL! Nikola Milenković u 23. minutu udvostručuje prednost crno-belih - 2:0.

19.05 - GOL! Partizan vodi sa 1:0, golom Valerija Božinova u trećem minutu.

19.02 - Počeo je meč između Partizana i Rada.