Bleda Zvezda, Radnički odneo bod iz Beograda!

Crvena zvezda - Radnički 1:1 (kraj). Nišlije odelele na stadionu Rajko Mitić, Crvena zvezda još jednom bleda. Igrač više, penal u 91. minutu, velika podrška sa tribina - ništa nije pomoglo crveno-belima da dođu do drugog trijumfa u sezoni.

Crvena zvezda i drugi meč zaredom nije pobedila u Super ligi Srbije. Posle Metalca, dva boda crveno-belima "otkinuo" je i Radnički iz Niša, koji je, čini se, mogao i mnogo više da su okolnosti bile drugačije.

Nišlije su u prvom poluvremenu bili bolji rival, što su uspeli da materijalizuju u 37. minutu, kada je Đuričković izveo drugi korner za goste, a Rosić visoko skočio i uspeo da savlada Rajkovića.

Imao je Radnički priliku u finišu prvog dela da udvostruči prednost, ali je Rajković vrhovima prstiju intervenisao posle pokušaja lob udarca Miloša Trifunovića.

Zvižducima su izabranici Miodraga Božovića ispraćeni na 15-minutni odmor, a slika se nije suštinski izmenila ni na početku drugog dela.

Doduše, pogodio je Ibanjez spoljni deo stative iz slobodnog udarca, ali to je bila najozbiljnija prilika koju su crveno-beli stvorili na meču.

A onda, u 60. minutu, sudija Bojan Nikolić pokazuje drugi žuti karton štoperu Radničkog Rosiću, verovatno zbog verbalnog duela sa "klupom" Zvezde.

Crveno-beli su morali da iskoriste prednost od igrača više na terenu, bar što se poseda lopte tiče, dok se Radnički od tog trenutka isključivo bazirao na odbranu svog gola.

Aleksdandar Jovanović bio je više nego siguran među stativama gola Nišlija, ali je ipak morao da vadi loptu iz mreže. Luka Jović je u 88. minutu postigao pogodak, čini se iz ofsajda, pa je delovalo da crveno-beli u samom finišu mogu do potpunog preokreta.

Sudija Nikolić produžio je meč za čak sedam minuta, a u prvom minutu nadokande vremena dosudio je penal za Zvezdu.

Ni to nije bilo dovoljno crveno-belima da stignu do trijumfa, pošto je Jovanović sjajno intervenisao i odbranio udarac Kataija.

U poslednjih nekoliko minuta viđena je opšta opsada gola Radničkog, ali bez izgledne prilike za domaće, pa je meč završen nerešenim rezultatom 1:1.

Crvena zvezda je tako stigla i do petog boda u šampionatu, dok je Radnički osvojio bod manje.

Parovi trećeg kola Super lige Srbije:

Petak:

Crvena zvezda - Radnički (N) 1:1 (Jović 88 - Rosić 36)