Minimalac Bajerna, Šalke bolji od Majnca

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima Borusiju Menhengladbah sa 1:0 u utakmici 25. kola Bundeslige, dok je Šalke istim rezultatom savladao Majnc.

Jedini gol za šampiona Nemačke, postigao je Tomas Miler u 63. minutu. Tijago Alkantara je ubacio loptu u kazneni prostor, a Miler je sa peterca poslao loptu u mrežu Borusije.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 62 boda, dok je Borusija deseta sa 32.

Šampion Bundeslige u narednom kolu dočekuje Hofenhajm, a Borusija ide u goste Ajntrahtu.

Istim rezultatom, fudbaleri Šalkea pobedili su u gostima ekipu Majnca, golom Seada Kolašinca u 50. minutu.

Šalkeu je ovo tek druga pobeda u gostima ove sezone i trenutno je deveti na tabeli sa 33 boda.

Majnc je na 12. poziciji sa 29 bodova, odnosno ima samo dva boda više od zone ispadanja.