Barsa slavila u Baskiji, pet golova Las Palmasa

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Atletik Bilbao sa 1:0 u utakmici drugog kola španske Primere. Las Palmas ubedljiv (5:1) protiv Granade.

Jedini gol za Barselonu na San Mamesu postigao je Ivan Rakitić u 21. minutu.

Adra Turan centrirao je sa leve strane, a Rakitić je pogodio mrežu glavom sa nekoliko metara.

Barselona je trenutno druga na tabeli Primere sa šest bodova, koliko imaju i Las Palmas i Real Madrid, dok je Atletik Bilbao pretposlednji bez bodova.

U narednom kolu Barselona dočekuje Alaves, a Atletik Bilbao gostuje Deportivu.

Fudbaleri Las Palmasa su ubedljivo savladali Granadu sa 5:1. Golove za domaćina su postigli Nabil El Žar u 23. i 69. minutu, Kevin Prins Boateng u 51, Figeroa Momo u 72. i Serhio Arauho pet minuta pre kraja meča.

Jedini gol za Granadu postigao je Žeremi Boga u 45. minutu.

Fudbaleri Alavesa i Sportinga odigrali su bez golova.