Miler namučio Đokovića, Štjepanek protivnik u trećem kolu

Novak Đoković savladao Žila Milera sa 2:0 (7:5, 7:6) u drugom kolu Rodžers kupa u Torontu. Protivnik u osmini finala je Radek Štjepanek, a meč se igra u četvrtak.

Teže nego što je to bilo očekivano, Novak Đoković se plasirao u osminu finala Rodžers kupa u Torontu. Najbolji teniser sveta je u dva seta (7:5, 7:6 /7:3/) savladao Žila Milera iz Luksemburga.

Miler je odigrao veoma dobar meč, dok se u igri Novaka Đokovića vidi da je napravio pauzu od poraza u trećem kolu Vimbldona.

U prvom setu viđena je ravnopravna borba, sve do 5:5, kada je Đoković iskoristio prvu brejk loptu u meču i oduzeo servis svog rivala.

U narednom gemu Novak lako osvaja svoj servis i dolazi do prvog seta - 7:5.

Drugi set doneo je još zanimljiviju igru. Đoković već na početku drugog seta pravi brejk, ali Miler već u narednom uzvraća istom merom.

Posle nekoliko sigurnih servisa na obe strane, Novak još jednom pravi brejk za vođstvo od 5:4 u drugom setu.

Kada se činilo da je sve već gotovo, Miler ponovo podiže nivo igre i još jednom uzvraća brejkom.

Stiglo se do taj-brejka drugog seta, gde je teniser iz Luksemburga imao mini-brejk prednosti, ali je Đoković brzo ušao u seriju poena i stigao do pobede.

Novakov protivnik u osmini finala u četvrtak biće Radek Štjepanek, sa kojim najbolji teniser sveta ima više nego pozitivan skor - jedanaest pobeda i samo jedan poraz.

Ovako je protekao meč između Đokovića i Milera:

20.57 - Kraj, Đoković osvaja taj-brejk rezultatom 7:3 i uspeva da se plasira u osminu finala Mastersa u Torontu, gde će mu rival biti Radek Štjepanek.

20.49 - Pobednika drugog seta, nadamo se i meča, odlučiće taj-brejk.

20.41 - Miler pravi brejk i uspeva da produži meč na Centralnom terenu - 5:5.

20.37 - Novak još jednom oduzima Mileru servis u drugom setu i u narednom gemu će servirati za plasman u treće kolo Rodžers kupa.

20.17 - Miler se ne predaje već uzvraća udarac, pravi brejk - 2:2.

20.10 - Novak pravi brejk već na početku drugog seta, vodi sa 2:1 i ima servis.

19.57 - Đoković bez problema osvaja svoj servis, samim tim i prvi set rezultatom 7:5.

19.52 - Novak osvaja protivnikov servis i u narednom gemu će servirati za osvajanje prvog seta - 6:5.

19.31 - Posle šest odigranih gemova, nema brejka - 3:3.

19.14 - Počeo je meč na Centralnom terenu, prvi na servisu Žil Miler.

19.05 - Đoković i Miler su na terenu, uskoro očekujemo početak meča.