Читај ми!

Pobede Juventusa i Rome

Novi trener fudbalera Juventusa Masimilijano Alegri pobedom je počeo svoj mandat u Seriji A, pošto je njegov tim trijumfom nad Kjevom od 1:0 počeo odbranu titule. Roma je u derbiju prvog kola savladala Fiorentinu sa 2:0.

Juventus je na gostovanju u Veroni pokazao da se nije mnogo toga promenilo u odnosu ekipe prema igri koja je "staroj dami" donela tri uzastopne titule prvaka Italije.

Jedini gol na meču bio je, međutim, autogol. Karlos Teves je izveo korner, a Martin Kaseres je iz voleja šutnuo ka golu, da bi lopta zakačila Krisitjana Biragija i završila u mreži.

Juventus je imao još prilika da postigne gol, a u prvom poluvremenu je tri puta pogađao prečku ili stativu.

Alegri nije mogao da računa na povređene Andreu Pirla, Alvaru Moratu i Andreu Barzaljija, dok je Đorđo Kjelini bio suspendovan.

Fudbaleri Rome pobedili su u Rimu ekipu Fiorentine sa 2:0 (1:0) u derbi meču prvog kola italijanske Serije A. Golove za Romu postigli su Naigolan u 28. i Žervinjo u 93. minutu.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je poslednjih petnaestak minuta za domaće, dok je Nenad Tomović kod gostiju proveo svih 90 minuta na terenu.