Читај ми!

Pobede Čelsija i Fenera

Završene su prve utakmice polufinala Lige Evrope. Čeklsi je kao gost savladao Bazel sa 2:1. Fenerbahče je na svom terenu savladao Benfiku sa 1:0. Ko će u finale znaće se za sedam dana kada su na programu revanš mečevi.

23.00 - Kraj utakmice i u Istanbulu. Fenerbahče je savladao Benfiku sa 1:0.

22.57 - Kraj utakmice u Bazelu. Čelsi je kao gost savladao Bazel sa 2:1.

22.56 - Luiz donosi Čelsiju prednost u poslednjem minutu nadoknade vremena.

22.52 - Dvostruka izmena u ekipi Fenerbahčea. Izašli su Krasić i Baroni, a u igru su ušli su  Sou i Sahin.

22.48 - Bazel stiže do izjednačenja. Strelac je bio Šar u 87. iz penala.

22.37 - Korkmaz dovodi Fenerbahče u vođstvo, 1:0. Igrao se 72. minut.

22.31 - Promene u postavama i u Istanbulu. U domaćoj ekipi izašao je Mireleš, a ušao Ukan. Kod gostiju Moreno je zamenio Džona.

22.30 - Izmena i u ekipi Čelsija ušao je Mata, a izašao Hazard.

22.27 - Izmena broj 2 u ekipi Bazela igru je napustio Elnej, a ušao je Daogari, 65. minut.

22.25 - U ekipi Bazela izvršena izmena. I 61. minutu umesto Dije ušao je Dijaz.

22.05 - Počelo je drugo poluvreme. U timu Benfike izvršena je prva izmena. Umesto Aimara ušao je Gaitan.

21.51 - Završeno je prvo poluvreme na utakmicama u Bazelu i Istanbulu. Čelsi vodi protiv Bazela sa 1:0. Na utakmici Fenerbahče - Benfika nema golova.

21.18 - Čelsi dolazi do prednosti. Strelac gola bio je Viktor Mozes u 12. minutu.

21.05 - Počeli su mečevi u Bazelu i Istanbulu.

20.59 - Sastavi ekipa za meč u Istanbulu. Fenerbahče: Demirel, Korkmaz, Jobo, Cigler, Gonul, Topal, Meireleš, So, Kajt i Vebo. Gostujuća Benfika nastupa u sastavu: Artur, Pereira, Garaj, Žardel, Aimar, Matić, Gomeš, Kardozo, Džon, Salvio i Melgareho.

20.55 - Sastavi ekipa za meč u Bazelu gde gostuje aktuelni prvak Evrope. Bazel: Somer, Park Žu Ho, Degen, Dragović, Šar, Die, Stoker, Frei, Salah, Elneni i Streler.  Čelsi nastupa u sastavu: Čeh, Ivanović, Aspilikueta, Teri, Kol, Luiz, Ramirez, Lampard, Azar, Mozes i Tores

20.46 - Evo zastavice koju će kapiten Bazela Streler predati kapitenu Čelsija Džonu Teriju.

20.41 - Dresovi čekaju igrače na čivilucima u svlačionicama. Ovaj dres obućiće Dirk Kajt.

20.17 - Sve je spremno i u Istanbulu. Mušema Lige Evrope je već na centru.

20.10 - Nešto manje od sat vremena do početka mečeva polufinala Lige Evrope. U Bazelu je sve spremno za spektakl a mi vam donosimo sliku svlačionice domaćina.

19.05 - Dva sata do početka prvih utakmica polufinala Lige Evrope. Navijači opsedaju stadione. Sve je spremno, spektakl može da počne.

Fudbaleri Čelsija na korak su od plasmana u finale Lige Evrope pošto su večeras na gostujućem terenu, u prvoj polufinalnoj utakmici, savladali ekipu Bazela sa 2:1.

Tim iz Londona, za kojeg je ceo meč odigrao srpski repezentativac Branislav Ivanović, bio je bolji u većem delu susreta i zasluženo je trijumfovao.

"Plavci" su poveli već posle desetak minuta i dugo čuvali vodjstvo, ali su stvorili i više povoljnih šansi. Očekivalo se da će na kraju odlučiti pogodak Mozesa, medjutim, borbeni domaćin je izjednačio u finišu iz penala, ali je zaslužen uspeh gostiju obezbedio David Luiz u sudijskoj nadoknadi.

Fenerbahče je kod kuće u Istanbulu vodio veliku borbu sa lisabonskom Benfikom i na kraju obezbedio gol nade pred revanš. U timu gostiju ceo meč odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić.