LE uživo: Čelsi prošao, Interu malo četiri gola

Inter je bio ubedljiv protiv Totenhema, ali ni pobeda od 4:1 nije bila dovoljna milanskom klubu da prođe dalje. Rubin posle produžetaka eliminisao Levante. Zenitu ne pomaže ni brojčana prednost, ni penal. Čelsi preslišao Steauu, Lacio ponovo nemilosrdan prema Štutgartu. Njukasl u do četvrtfinala u poslednjim sekundama meča.

22.55 - Njukasl - Anži 1:0 (Sise 93. minut). U poslednjim sekundama sudijske nadoknade Sise dao gol koji Njukasl vodi u četvrtfinale Lige Evrope.

22.53 - Bordo - Benfika 2:3. Ponovo ista situacija kao pre par minuta. Bordo je ponovo izjednačio autogolo Žardela, da bi opet Kardoso u narednom napadu vratio prednost Benfici.

22.50 - Lacio - Štutgart 3:1 (Kozak 87. minut) Maestralni Kozak trećim golom zapečatio pobedu Lacija.

22.47 -   Tores četiri minuta pred kraj propustio priliku da zapečati pobedu Čelsija iz penala. Španski napadač pogodio je prečku.

22.36 - Bordo - Benfika 1:2. U dva minuta pala su dva gola na utakmici. Prvo je Bordo u 75. minutu preko Dijabatea izjednačio rezultat, da bi samo minut kasnije Kardozo ponovo doveo portugalski tim u vođstvo.

22.26 - Lacio - Štutgart 2:1 ( Hajnal 62. minut). Nemački tim je pogotkom Hajnala uspeo da ublaži prednost Lacija. Štutgartu potrebno još tri gola da bi se plasirao dalje što je verovatno nemoguća misija za taj klub.

22.25 - Fenerbahče - Viktorija 1:1 (Darida 61. minut). Golom Daride češki tim zadržao šanse da se pobedom plasira u četvrtfinale Lige Evrope.

22.20 - Čelsi - Steaua 2:1 (Teri 57. minut). Čelsi se sada nalazi na gol prolaska u narednu rundu. Teri je na početku drugog poluvremena, golom glavom, zatresao mrežu Steaue.

22.00 - Rezultati na poluvremenima: Bordo - Benfika 0:1, Čelsi - Steaua 1:1, Fenerbahče - Viktorija 1:0, Lacio - Štutgart 2:0, Njukasl - Anži 0:0.

21.51 - Čelsi - Steaua 1:1. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Steaua je izjednačila rezultat.  Čelsiju je sada potrebno dva pogotka da bi se plasirali u narednu rundu.

21.47 - Fenerbahče - Viktorija 1:0 (Salih Ukan 44. minut).

21.39 Čelsi - Steaua 1:0 (Mata 34. minut). Golom Mate Čelsi anulirao prednost Steaue iz prvog meča.

21.37 - Inter - Totenhem 4:1 (kraj). I pored ubedljive pobede Inter nije uspeo da se plasira dalje. Gol Adebajora odveo Totenhem u narednu rundu Lige Evrope.

21.35 - Bordo - Benfila 0:1.

21.22 - Inter - Totenhem 4:1 (Alvarez 110. minut). Gol Adebajora nije poremetio igrače INtera koji se ponovo nalaze na korak do plasmana u narednu rundu. Alvarez je vratio šansu milanskom timu da može da se plasira dalje. Još deset minuta šanse za Stramaćonijeve izabranike.

21,12 - Lacio - Štutgart 2:0 (Kozak 6. i 8. minut). Lacio je nastavio gde je stao pre dve nedelje. Rimski klub brzopoteznom paljbom za samo osam minuta već postigao dva gola. Dvostruki strelac Kozak.

21.05 - Počeli mečevi Lige Evrope u kojima se sastaju: Bordo - Benfika, Čelsi - Steaua, Fenerbahče - Viktorija, Lacio - Štutgart, Njukasl - Anži.

21.03 -  Inter - Totenhem 3:1 (Adebajor). Totenhem je došao do "zlatnog gola" koji će ih najverovatnije odvesti u narednu rundu. Interu potrebo sada još dva gola da bi prošao dalje.

20.51 - Završeno je 90 minuta na meču između Intera i Totenhema. Milanski klub vodi sa 3:0 čime je anulirao minus iz prvog meča u Londonu kada je istim rezultatom poražen od Totenhema. Odluka o plasmanu u narednu rundu biće poznata posle produžetaka ili penala.

20.35 - Rubin - Levante 2:0 kraj (strelci Rondon 100. minut, Djadjun 112. minut). Rubin je posle produžetaka uspeo da izbori plasman u narednu rundu. Posle 90 minuta meč završen bez golova.

20.34 - Inter - Totenhem 3:0 (Galas autogol 75. minut). Autogolom Galasa Inter je poravnao rezultat iz prvog meča. Totenhem koji je prvu utakmicu dobio sa 3:0 više nema prednost. Naredni gol vodi jednu ili drugu ekipu dalje.

20.21 - Rubin - Levante 2:0.

20.11 - INter - Totenhem 2:0 (Palasio 52. minut). Inter se nalazi na gol od rezultata koji im obezbeđuje produžetke. Milanski tim golom Palasija poveo sa 2:0, i drži konce igre u svojim rukama. Bilo bi čudo ukoliko Inter do kraja ne postigne još jedan pogodak.

20.07 - Rubin - Levante 1:0 (Rondon 100. minut). Rubin je došao do bitnog gola u desetom minutu prvog produžetka. Strelac Rondon.

19.58 - Počeli produžeci na meču između Rubina i Levantea.

19.51 - Levante i Rubin spremni za produžetke, gotovo je 0:0. A Bazel je izdržao nalete Zenita, i tako se plasirao u narednu rundu. Imao je Zenit igrača više od 44. minuta, imali su potpunu dominaciju na terenu, pa čak i penal u samom finišu meča, ali Širokov nije iskoristio priliku.

19.20 - GOL! Inter je poveo preko Antonija Kasana protiv Totenhema. Da li ima nade za nero-azure?

19.00 - U Italiji počeo meč između Intera i Totenhema.

18.49 - Sastav Intera: Handanović, Zaneti, Kivu, Hesus, Džonatan, Gargano, Kovačić, Kambijaso, Guarin, Palasio, Kasano. Sastav Totenhema: Fridel, Noton, Fertongen, Galas, Voker, Dembele, Parker, Livermor, Sigurdson, Defo, Adebajor.

18.45 - Poluvremena na mečevima u Rusiji. Vrlo je mirno između Rubina i Levantea, gde je 0:0, dok Zenit vodi sa 1:0 golom Vitsela, a u nastavku će imati lakši zadatak jer ima igrača više. Marselo Dijaz je za četiri minuta dobio dva žuta kartona.

18.31 - GOL! Zenit poveo preko Vitsela protiv Bazela.

18.00 - Počeli mečevi u Rusiji, Zenit igra protiv Bazela, Rubin sa Levanteom.

17.58 - Sastav Rubina: Rižikov, Šaronov, Jeremenko, Kalješin, Karadeniz, Kasaev, Kuzmin, Markano, Načo, Orbaiz, Rondon. Sastav Levantea: Navas, Lel, Baljesteros, Navaro, Huanfran, Diop, Ibora, El Žar, Barkero, Garsija, Akvafreska.

17.56 - Sastav Zenita: Ževnjov, Anjukov, Bruno Alveš, Lombarts, Hubočan, Denisov, Vitsel, Širokov, Hulk, Dani, Keržakov. Sastav Bazela: Somer, Park, Dragović, Šar, Degen, El Elneni, Kabral, Diaz, Salah, Stoker, Streler.

17.17 - Meč između Intera i Totenhema sudi Hrvat Ivan Bebek. On je sudio i veliki derbi u Hrvatskoj između Hajduka i Dinama, i u tom meču, a i po sopstvenom priznanju, greškom nije dosudio penal za Hajduk. Zbog toga, navijači tog tima, ogrnuli su Dinamov šal oko sudijskog dresa, i tome dodali beli štap koji koriste slepi ljudi. I sve to poslali Englezima, da ih "upozore" na suđenje u Italiji.

Ekipe Čelsija i Zenita imaće vrlo težak zadatak da anuliraju zaostatak iz prvih mečeva osmine finala Lige Evrope i eventualnim prolaskom opravdaju uloge favorita, čak i za osvajanje trofeja, koje su im dodeljene.

Još uvek aktuelni prvak Evrope izgubio je u Bukureštu od Steaue minimalnim rezultatom, tako da su njegove šanse za prolazak i dalje u granicama realnosti. Naravno, sve pod uslovom da drastično podignu nivo svoje igre.

Zenit je slovio za velikog favorita da se plasira u četvrtfinale u duelu protiv Bazela, ali su Švajcarci pokazali da je iluzorno govoriti o autsajderima u ovoj, poodmakloj fazi jednog evropskog takmičenja. Tim iz Sankt Peterburga će zato morati da nadoknadi prednost od dva gola ukoliko želi da nastavi svoju evropsku priču. U startnoj postavi Zenita treba očekivati mladog Milana Rodića.

Zanimljivo će biti i u Bordou gde će Benfika braniti prednost od jednog gola iz prvog meča.

Duel koji je važio za derbi osmine finala nakon prvog meča to svakako nije. Debakl, ili masakr na Vajt Hart Lejnu (kako su meč nazvali neki novinari na Ostrvu) daje samo teoretske šanse Interu da može da se plasira u četvrtfinale.

Među osam najboljih ekipa u Ligi Evrope svoje mesto će dobiti i bolji iz duela Rubin - Levante (0:0), Fenerbahče - Plzenj (1:0), Njukasl - Anži (0:0) i Lacio - Štutgart 2:0.