Читај ми!

Ivanjica slavi

Javor napravio veliki korak prema istorijskom plasmanu u finale Kupa Srbije. Ivanjičani u prvom meču polufinala savladali Jagodinu sa 1:0 golom Igor Stojakovića u 55. minutu. Revanš 17. april.

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu u Ivanjici Jagodinu sa 1:0, u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije. Jedini pogodak za Ivanjičane postigao je Igor Stojaković u 55. minutu.

Domaćin je mogao i ubedljivije da trijumfuje, jer je Marko Momčilović u 38. minutu pogodio prečku, dok je u finišu meča Nigerijac Ifeani Onjilo promašio stopostotnu priliku, kada je bio sam pred golom Jagodinaca.

Prvo poluvreme proteklo je u čvrstoj igri oba tima, ali nije bilo ozbiljnijih prilika za pogodak.

Javor je poveo kada je Marko Momčilović ubacio loptu sa leve strane, Ifeani Onjilo je samo dotakao i ona je došla do Stojakovića koji je ostao sam na drugoj stativi.

Jagodina je potom preuzela inicijativu, ali nije uspela da dođe do izjednačenja, te će svoju šansu za prolazak u finale tražiti u revanšu na svom terenu.

Utakmica u Ivanjici odigrana je pred oko 3.000 ljudi.

Od 18 sati u drugom polufinalu u Novom Sadu sastaju se Vojvodina i OFK Beograd.

Revanš mečevi na programu su 17. aprila, a finalni duel odigraće se 8. maja u Beogradu.