Australijan open: Azarenka uzela trofej

Azarenka – Li (2:1) 4:6, 6:4, 6:3 Viktorija Azarenka odbranila je titulu na Australijan openu. U finalu prvog gren slema sezone Azarenka je savladala Na Li sa 2:1 u setovima. Kineska teniserka dva puta izvrnula zglob, ali pružila dostojan otpor.

12.22 - Azarenka - Li 6:3 (kraj). Azarenka je do kraja održala brejk prednosti da bi još jednim brejkom u devetom gemu osvojila set, meč i titulu na Australijan openu.

12.06 - Azarenka - Li 3:2 (treći set). Azarenka došla do novog brejka.

12.00 - Azarenka - Li 2:2 (treći set). Malo je falilo da Li, i pored povređenog zgloba, dođe do još jednog brejka. Azarenka je spasila jednu brejk loptu.

11.56 - Li se ponovo oporavila i nastavila meč.

11.52 - Meč samo što je nastavljen posle vatrometa ponovo je prekinut kada je Li opet izvrnula skočni zglob.

11.42 - Meč je trenutno prekinut zbog velikog vatrometa povodom Dana Australije.

11.38 - Azarenka - Li 1:1 (treći set). Kratko je trajalo vođstvo Azarenke. Kineska teniserka je već u narednom gemu uzvratila brejk i izjednačila rezultat.

11.33 - Azarenka - Li 1:0 (treći set). Azarenka je odmah na startu trećeg seta došla do brejkka.

11.28 - Azarenka - Li 6:4 (drugi set). Azarenka je rutinski osvojila poslednji gem u drugom setu i izjednačila na 1:1.

11.24 -Azarenka - Li 5:4 (drugi set). Azarenka je još jednom uspela da napravi brejk i u narednom gemu servira za osvajanje seta.

11.21 - Azarenka - Li 4:4 (drugi set). Kineska teniserka uspela je da napravi brejk i izjednači u drugom setu.

11.16 - Azarenka - Li 4:3 (drugi set). U ovom gemu Azarenka je bila nadomak brejka, ali kineska teniserka uspela je da se izvuče iz teške situacije i zadrži gem na svoj servis.

11.10 - Azarenka - Li 4:2 (drugi set). Azarenka se izvukla iz veoma teške pozicije. Uspela je Radvanjska da spasi četiri vezane brejk lopte i da zadrži brejk prednosti.

11.03 - Kineska teniserka nastavila meč posle ukazane lekarske pomoći i osvojila gem na svoj servis.

10.55 - Na Li nezgodno doskočila i povredila skočni zglob. Trenutno je pauza da se ukaže medicinska pomoć kineskoj teniserki.

10.37 - Azarenka - Li 6:4, 1:0. Azarenka odmah na statrtu drugog seta napravila brejk.

10.30 - Na Li osvojila je prvi set rezultatom 6:4

Posle velikih borbi sve se svelo na dve teniserke. U finalu Otvorenog prvenstva Australije igraju Viktorija Azarenka i Na Li.

Očekuje se velika borba i dobar tenis. Promene rezultata pratite na Internet portalu RTS-a.