Читај ми!

Zvezda nadigrala Partizan

Vaterpolo derbi pripao je Crvenoj zvezdi, koja je savladala Partizan sa 8:5 (1:1, 2:1, 2:2, 3:1). Fantastična atmosfera, pun Taš, odličan vaterpolo i zaslužen trijum crveno-belih. Igrač utakmice kreator Zvezdine igre Andrija Prlainović, koji je postigao tri gola.

Konačno pravi vaterpolo derbi. Fantastična atmosfera na Beogradskom Tašmajdanu. Pune tribine, uzavreo bazen i fantastičan meč. Obe ekipe pružile odličnu igru. Čvrste odbrane nisu dozvolile strelcima da se istaknu. U igri gol za gol, Zvezda uspeva da dođe do dva gola prednosti četiri minuta, do kraja meča crveno-beli povećavaju na tri razlike za konačnih 8:5.

Po tri gola za crveno-bele postigli su Strahinja Rašović i Andrija Prlainović, a po jedan Boris Vapenski i Viktor Rašović. Odličan na golu Crvene zvezde bio je Denis Šefik, posebno u poslednjoj četvrtini. Sa druge strane po dva gola za Partizan postigli su Dušan Mandić i Uroš Čučković, a jednom je precizan bio Nikola Dedović.

Odbrane odlično funkcionisale u prvoj četvrtini. Obe ekipe postigle po jedan gol realizacijom igrača više. Zvezda je povela golom Strahinje Rašovića. Izjednačenje crno-belima doneo je Mandić.

Nastavak je doneo nešto sigurniju igru crveno-belih koji uspevaju da povedu preko Prlainovića. Partizan stiže do izjednačenja, strelac je bio Čučkovića.

Zvezda uspeva ponovo da savlada Sora, gol je postigao Vapenski. Na poluvremenu crveno-beli su imali prednost od 3:2.

Velika borba se nastavlja. Partizan uspeva novim golovima Čučkovića i Mandića da preokrene rezultat u svoju korist.

Crveno-beli se ne predaju, sada su u oni u naletu. Strahinja Rašović sa dva pogotka na asistenciju Prlainovića vraća svoj tim u vođstvo, 5:4.

U poslednjoj deonici Partizan prvi postiže gol, Dedović donosi izjednačenje svom timu. Viktor Rašović potom vraća Zvezdi prednost, da bi na dva razlike povećao Prlainović četiri minuta pre kraja susreta. Isti igrač svojim trećim golom postavlja konačnih 8:5 za Zvezdu.