Preokret "Dame" u Đenovi

Juventus, Lacio, Napoli i Sampdorije zadržali stopostotan učinak u novom šampionatu Italije. Dušan Basta strelac za Udineze, Boško Janković odigrao ceo meč za Đenovu, Adem Ljajić bio je starter u Fjorentini. Uroš Ćosić debitovao za Peskaru.

Aktuelni šampion iz Torina bio je bolji u gostima od Đenove sa 3:1, iako je domaći tim vodio do 61. minuta.  Napoli je, takođe sa 3:1, pobedio Parmu na svom terenu, dok je Lacio u Veroni istim rezultatom bio uspešniji od Kijeva.

Sampdorija je pobedila u Peskari sa 3:2, ali na tabeli ima osam bodova jer je uoči šampionata kažnjena sa bodom minusa. Uroš Ćosić debitovao je za Peskaru i odigrao svih 90 minuta, dok je u ekipi iz Đenove Nenad Krstičić dobio šansu od 52. minuta.

Preoket dana napravila je Bolonja koja je do 72. minuta gubila na Olimpiku od Rome sa 2:0, a na kraju slavila sa 3:2.

Od srpskih fudbalera u listu strelaca upisao se Dušan Basta, čiji je Udineze vodio sa 2:0 u Sijeni, ali na kraju osvojio samo bod, dok Željko Brkić nije bio na golu ekipe iz Udina zbog suspenzije.

Boško Janković je odigrao veoma dobro ceo meč za Đenovu protiv Juventusa, Adem Ljajić bio je starter u Fjorentini protiv Katanije i igrao je do 63. minuta kada je umesto njega ušao povratnik Luka Toni i posle samo dva minuta postigao gol. Ceo meč za "ljubičaste" odigrao je Nenad Tomović.

Rezultati i strelci trećeg kola Serije A:

Đenova - Juventus 1:3 (Imobile 18 - Đakerini 61, Vučinić 78. penal, Asamoa 84).
Napoli - Parma 3:1 (Kavani 3. penal, Pandev 39, Insinje 77 - Parolo 44).
Kijevo - Lacio 1:3 (Pelisije 82. penal - Hernanes 5, 74, Klose 38).
Fiorentina - Katanija 2:0 (Jovetić 43, Toni 65).
Roma - Bolonja 2:3 (Florenci 7, Lamela 16 - Đilardino 72, 90+1, Dijamanti 73).
Peskara - Sampdorija 2:3 (Celik 75, Kaprari 90 - Maksi Lopez 31, 76, Estigaribija 60).
Sijena - Udineze 2:2 (Kalajo 70, Ze Eduardo 82. penal - Basta 3, Di Natale 6).
Torino - Inter 0:2 (Milito 13, Kasano 83)

Juče: Palermo - Kaljari 1:1, Milan - Atalanta 0:1