Читај ми!

Barsa šampion

Dva kola pre kraja Barsa obezbedila titulu. Fudbaleri Barselone igrali su nerešeno 1:1 u gostima protiv Levantea, što im je bilo dovoljno da obezbede treću uzastopnu titulu prvaka Španije, a ukupno 21.

Barselona posle 36. odigranih kola ima šest bodova više od drugoplasiranog Real Madrida, ali i bolji međusobni skor pa će i ako izgubi naredne dve utakmice osvojiti titulu. Levante je 12. na tabeli Primere.

Gol za Barselonu postigao je Seidur Keita u 28. minutu, dok je u domaćem timu precizan bio Felipe Saisedo u 41. minutu.

Real Sosijedad je kao domaćin pobedio Saragosu sa 2:1 i osvojio važne bodove u borbi za opstanak, dok je četvrtoplasirani Viljareal igrao meč bez golova na gostovanju poslednjeplasiranoj Almeriji.