Морнар још није одустао од баража за опстанак у АБА лиги

Кошаркаши Борца из Чачка поражени су од Морнара у Бару резултатом 80:78, у утакмици претпоследњег 25. кола АдмиралБет АБА лиге.

После победе против Крке и Цедевите Олимпије, Морнар је са императивом победе ушао и у овај меч.

Добром игром у прве две четвртине изборили су великих 14 поена предности на полувремену, али су у наставку успели да прокоцкају то.

Чачани су ушли у неизвесну завршницу, у последњем минуту поравнали на 78:78 у последњем минуту. За домаћина се ипак истакао Маркус Ведерс, који је везао последњих шест поена и оставио реалне шансе екипи из Бара да обезбеди бараж.

Морнар је сада претпоследњи са скором од шест победа и 19 пораза, а Крка је последња са учинком победом мање и поразом више.

Ведерс је меч завршио са 23 поена и 11 скокова, док се у редовима Борца истакао Данило Тасић са 19 поена и 10 скокова.