Читај ми!

Босна и Херцеговина без Европског првенства, фаворити без већих проблема прошли даље

Репрезентација Босне и Херцеговине елиминисана је из баража за пласман на Европско првенство у фудбалу након пораза од Украјине резултатом 2:1.

Босна је повела у 57. минуту аутоголом Матвијенка, али је Украјина у завршници успела да дође до преокрета.

Голове за Украјину постигли су Јаремчук у 85. и Довбик у 88. минуту.

Грузија је рутински савладала Луксенбург головима Зивзиваџеа у 40. и 63. минуту, док је Грчка убедљиво са 5:0 елиминисала Казахстан.

Голове за Грчку постигли су Бакасетас, Пелкас, Јоанидис и Курбелис, док је коначан резултат поставио Марочкин аутоголом.

Пољска, Исланд и Велс лако до финалних мечева

Исланд је након преокрета са 4:1 надиграо Израел. Захави је довео домаће у предност, али су Гудмунсон са три гола и Траустасон донели победу Исланду.

Пољаци су головима Франковског, Зјелинског, Пјотровског, Шиманског и аутоголом Метса успели лако да прођу даље у мечу са Естонијом. Једини гол за госте постигао је Веткал.

Велс су до тријумфа над Финском водили Брукс, Вилијамс, Џонсон и Цејмс, док је утешни погодак био дело Пукија.

У мечевима који ће одлучити о последњим учесницима Европског првенства, састаће се Велс и Пољска, Украјина и Исланд, као и Грузија и Грчка.