Читај ми!

Петковић водио Динамо до победе, Тадић стрелац у тријумфу Фенербахчеа

Фудбалери Динама победили су ПАОК на домаћем терену резултатом 2:0 у првом мечу осмине финала Лиге конференција.

Хрватски представник ће у Солун путовати са два гола предности.

Динамо је у предност довео Бруно Петковић у 37. минуту, да би у 71. својим другим голом на мечу поставио коначан резултат.

Фјорентина је у мечу са седам голова успела да на гостовању победи Макаби Хаифу.

Италијански клуб је у вођство довео Мбала Нцола у другом минуту, али су домаћи головима Абдулаја Сека у 12. и Гадија Кинде у 29. минуту преокренули резултат.

Лукас Белтран је изједначио у 58. минуту, али је Анан Халали девет минута касније вратио Макаби у вођство.

Роландо Мандрагора је у 73. минуту поново изједначио, а црвени картон Шоа из 80. минута је олакшао Антоњину Бараку да у 95. минуту донесе победу Фјорентини.

Фенербахче се са великом предношћу враћа у Истанбул, реми у Швајцарској

Фудбалери Фенербахчеа савладали су Ројал Унион у гостима са 3:0 и одрадили већи део посла пред реванш за седам дана.

Голове за турску екипу постигли су Мичи Бачуај у 20, Џајден Остерволд у 84. и Душан Тадић са пенала у 94. минуту.

Сервет и Викторија Плзењ одиграли су меч без голова.