Новак добио противника у осмини финала - Манарино после преокрета савладао Шелтона

Француски тенисер Адријан Манарино савладао је Американца Бена Шелтона у трећем колу Аустралијан опена резултатом 3:2, по сетовима 7:6 (7:4), 1:6, 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

Манарино је након боље одиграног тај-брејка успео да освоји први сет у ком су оба тенисера разменила по један брејк – 7:6 (7:4).

У другом сету Шелтон је заиграо значајно боље и успео је да чак три пута одузме сервис ривалу и врло брзо изједначи резултат – 1:6.

Трећи сет је такође решен у тај-брејку, након што су оба тенисера два пута изгубила свој сервис. Овога пута боље се снашао Шелтон, преокренувши резултат у своју корист – 6:7 (2:7).

Манарино се међутим није предавао и након брејка у шестом гему четвртог сета успео је да одбрани свој сервис и изједначи резултат по сетовима – 6:3.

Последњи сет био је и најузбудљивији. Манарино је успео два пута да одузме сервис Шелтону, али је Американац успео да врати један брејк. Ипак, искусни Француз је успео да одбрани брејк предности и пласира се у наредну рунду - 6:4.

У борби за пласман у четвртфинале Манарино ће се састати са Новаком Ђоковићем.