Читај ми!

Атланта надиграла Вашинтон уз добру игру Богдановића

Кошаркаши Атканте савладали су тим Вашингтона са 130:126 на гостовању и прекинули негативни низ од четири пораза. Тим је предводио Тре Јанг одличним шутерским учинком са чак 40 постигнутих поена, а капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић је дао добар допринос иако није имао уобичајено добро шутерско вече.

Тим Вашингтона је добро почео меч на свом терену и добио прву четвртину али су гости успели да у другом и трећем делу дођу до предности којом су практично обезбедили победу.

Гостујући тим сјајном игром предводио је Тре Јанг који је остварио дабл-дабл учинак са 40 постигнутих поена уз 13 асистенција, а одлично га је пратио Мареј са 32 поена.

Свој допринос дао је и капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић који није имао шутерско вече али је меч завршио са учинком од 12 поена уз по скок и асистенцију. Упркос за њега скромном учинку, наставио је сјајан низ од 26 узастопних утакмица са двоцифреним поентерским учинком.

На другој страни најефикаснији је био Кајл Кузма са 38 поена, осам скокова и пет асистенција али им је то било премало да би избегли пораз.

Оклахома је код куће савладала Бруклин са 124:108, а Василије Мицић је био у игри 12 и по минута и за то време постигао два поена уз три скока, четири асистенције и једну украдену лопту. У победничком тиму Гилџес-Александер био је најефикаснији са 24 поена, док је на другој страни Бриџис забележио два поена мање.

У новој победи Финикса у Аризони, овог пута против Орланда 112:107 Кевин Дурент је забележио 31 поен, а одличан је био и Јусуф Нуркић са дабл-дабл учинком од 19 поена и 13 скокова.