Свемогући Бензема избацио Барселону - три гола и асистенција за победу Реала у "Ел класику"

Реал Мадрид се пласирао у финале Купа краља победом над Барселоном 4:0 у реваншу на стадиону "Камо ноу". Укупан резултат је 4:1 за "краљевски клуб", ког је до тријумфа носио Карим Бензема са три гола и асистенцијом.

Карим Бензема је поново показао какав је фудбалски мађионичар када је то најпотребније за Реал Мадрид.

Француз је проиграо Винисијуса Жуиниора у судијској надокнади првог полувремена за вођство Реала пред велику паузу.

На таласу самопоуздања су "јахали" играчи Реала у другом полувремену током ког је прва фигура био Карим Бензема. Свој први гол на мечу је постигао у 50. минуту, искористивши пас Луке Модрића, који је на себе везао три чувара и пронашао вишегодишњег саборца.

Седам минута касније Кеси прави пенал над Винисијусом. Бензема користи прилику са "беле тачке" и поставља 3:0 на семафору.

Тандем Винисијус-Бензема је поново успешно сарађивао у 80. минуту, Бразилац је био тај који је пронашао старијег саиграча за 4:0 Реала.

Да подсетимо, Бензема је у претходном мечу такође остварио хет-трик. У првенственој победи победи над Реал Вањадолидом 6:0 је до њега дошао у првом полувремену.

Ривал Мадриђанима биће Осасуна, која је укупним резултатом 2:1 избацила Атлетик Билбао.