Читај ми!

Bajern i Dortmund podelili bodove u derbiju

Fudbaleri Bajerna su uprkos odličnoj igri protiv Dortmunda i ubedljivom vođstvu od 2:0 na gostivanju, propustili priliku da dođu do vrha tabele. Iako su imali kontrolu tokom većeg dela utakmice u samom finišu su dozvolili Dortmundu da dože do izjednačenja i prekinu niz od osam uzastopnih poraza u nizu u međusobnim duelima.

Bajern je odlično ušao u meč na gostovanju a Leon Gorecka im je doneo vođstvo od 1:0 u 33. minutu posle pogotka sjajnim šutom sa ivice šesnaesterca Dortmunda.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a na početku drugog poluvremena već u 52. minutu, na sličan način, šutom sa ivice šesnaesterca Leroj Sane uvećava prednost Bajerna na 2:0.

Domaćini se nisu predavali, pa Jusuf Nukoko smanjuje na 2:1 pogotkom u 74. minutu utakmice.

Kada se već učinilo da će gosti odneti pobedu, Antoni Modest u četvrtom minutu sudijske nadoknade uspeva glavom da postigne pogodak za 2:2 i izjednačenje.

U ranijim današnjim utakmicama fudbaleri Bajer Leverkuzena slavili su nad Šalkeom na svom terenu pobedu sa 4:0, a poslednjeplasirani Bohum je nadigrao Ajntraht sa 3:0.