Читај ми!

Tadićeva majstorija desnom, Ale pogađao na oba gola, remi Benfike i Ajaksa

Fudbaleri Benfike i Ajaksa odigrali su nerešeno sa 2:2 u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je strelac za "kopljanike".

Sjajan meč na "Da Lužu" odigrali su Benfika i Ajaks, ali pobednika nakon 90 minuta nije bilo.

Veoma uzbudljivo i sadržajno bilo je u Lisabonu, pogotovo u prvom poluvremenu.

Ajaks je do vođstva došao u 18. minutu, kada je Mazraui probio po desnoj strani i uputio odličan centaršut ka Dušanu Tadiću.

Kapiten reprezentacije Srbije i Ajaksa desnom nogom je maestralno reagovao i volej udarcem zakucao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dela utakmice viđena su još dva gola, oba u režiji Sebastijana Alea.

Prvo je napadač Ajaksa u 26. minutu postigao autogol, da bi tri minuta kasnije pogodio protivničku mrežu i vratio prednost holandskoj ekipi.

Delovalo je da će Ajaks uspeti da odigra onoliko koliko im treba za pobedu u Lisabonu, ali domaćin to nije dozvolio.

Igrao se 72. minut kada je Jaremčuk postigao gol glavom i postavio konačnih 2:2.