Читај ми!

Jang i Okongvu srušili Lejkerse, Bogdanovićeva velika uloga u preokretu

Košarkaši Atlanta hoksa nakon preokreta na svom parketu savladali su ekipu LA Lejkersa sa 129:121. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović meč je završio sa 10 poena, ali je bio jedan od ključnih igrača u poslednjoj četvrtini.

Sjajan meč u "Stejt farm areni" u Džordžiji priredili su Hoksi i Lejkersi, a domaćin je nakon preokreta u poslednjoj četvrtini uspeo da dođe do trijumfa.

Iako su Lejkersi (oslavljeni neigranjem Lebrona Džejmsa) većim delom meča izgledali kao bolja ekipa i imali vođstvo, koje je u nekoliko navrata bilo i dvocifreno, na kraju je slavio domaćin.

Odlično su "jezeraši" priveli prvo poluvreme kraju i stekli nešto osetniju prednost.

Kroz čitav meč gledala se rezultatska klackalica i igra u naletima, a više takvih imala je Atlanta.

Prvo bi Lejkersi bili raspoloženi u napadu, da bi Atlanta uvek imala odgovor.

Na krilima Monka i Dejvisa, Lejkersi su početkom poslednje četvrtine imali dvocifrenu prednost i kontrolu meča, ali je onda usledilo gašenje.

Atlanta pravi prvo seriju 16:5, kojom dolazi do prednosti.

Veliku ulogu u tim momentima igrao je Bogdan Bogdanović, koji je pored par pogođenih šuteva, igrao i dobru odbranu, ali možda i najbitnije - bio jedan od najinteligentnijih igrača na terenu i delio asistencije na tacnu saigračima.

Bogdan je sedam od 10 svojih poena postigao u poslednjoj četvrtini, u kojoj je imao i tri asistencije.

Srpski košarkaš je na parketu proveo nešto više od 27 minuta, a pored 10 poena i tri asistencije uhvatio je i pet skokova.

Atlantu su do pobede vodili sjajni Jang sa 36 poena i 12 asistencija, Kolins sa 20 poena i 11 skokova, i Okongvu koji je imao 16 poena.

Okongvu je obeležio poslednju četvrtinu, u kojoj je imao pet atraktivnih zakucavanja koja su slomila Lejkerse.

U redovima tima iz Kalifornije istkali su se Monk sa 33 poena i 10 skokova, Dejvis sa 27 poena i Vestbruk sa 20 poena i 12 asistencija.

Atlanta nastavlja da se penje na tabeli Istoka, pošto su upisali sedmu uzastopnu pobedu, pa sada sa skorom 24-25 zauzimaju deseto mesto.

Lejkersi beleže treći uzastopni poraz i njima plej-of sve više izmiče. "Jezeraši" su deveti na Zapadu sa učinkom 24-27.