Читај ми!

Sautempton zaustavio Sitijevu seriju, baksuzni broj 13 za "građane"

Fudbaleri Sautemptona i Mančester sitija odigrali su 1:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Premijer lige. "Sveci" prekinuli seriju gostiju od 12 uzastopnih pobeda i drugi put ove sezone remizirali sa šampionom.

Prilično zanimljiv meč odigrali su Sautempton i Mančester siti u 23. kolu Premijer lige, a na kraju nije bilo pobednika - 1:1.

Domaći tim uspeo je da prekine seriju "građana" od 12 uzastopnih trijumfa u engleskom šampionatu, ali i da donese radost navijačima Liverpula i Čelsija, koji se i dalje nadaju da šampionska trka ove sezone nije gotova.

Domaći su na "Sent Merisu" poveli već u 7. minutu, kada je debitantski gol u Premijer ligi postigao Kajl Voker-Piters.

Gosti su imali terensku inicijativu tokom cele utakmice, ali to ne znači da su "sveci" bili bezopasni - Bednarek je imao šansu posle kornera, da bi Broja pogodio stativu Edersonovog gola.

Na drugoj strani, stativu je pogodio i Kevin de Brujne, dok je golman Foster nekoliko puta izlazio kao pobednik u duelima sa napadačima Sitija.

Ipak, ekipa Pepa Gvardiole došla je do izjednačenja u 65. minutu, kada je De Brujne odlično centrirao, a Ajmerik Laport glavom pogodio mrežu "svetaca".

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Sautempton i drugi put ove sezone ostao neporažen u duelima sa Sitijem, što se desilo prvi put još od 2003. godine.

Siti je zadržao prvo mesto na tabeli sa 12 bodova i dve utakmice više u odnosu na Liverpul, dok je Sautempton 12. sa 25 bodova.