Читај ми!

Neverovatan preokret rukometašica Srbije za trijumf nad Crnom Gorom

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je pobedu u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva u Španiji, pošto je, nakon preokreta, savladala Crnu Goru sa 27:25.

Reprezentacija Srbije došla je do treće pobede na Svetskom prvenstvu, u četvrtoj utakmici na turniru.

Nije izgledalo sjajno na početku meča, pošto su Crnogorke došle rano do prednosti, a onda održavale razliku veći deo meča.

Srbija je kaskala, uvek je bilo dva ili tri gola razlike, a Crna Gora je na poluvreme otišla sa četiri gola prednosti - 18:14.

Odbrana Crne Gore je bila čvrsta i organizovana, a rukometašice Srbije nisu iskoristile i nekoliko zicera u prvom delu igre.

Međutim, posle odmora, potpuno drugačija slika.

Srbija je zategla "odbranu", a onda strpljivo i polako sustizala prednost protivnika.

Do prvog vođstva na meču, Srbija je došla u 54. minutu meča, kada je povela sa 25:24, što nije ispuštala do kraja meča.

U timu selektora Bregara najefikasnija je sa osam golova bila Tamara Radojević, sedam je postigla Jovana Stojiljković, a četiri Anđela Janjušević.

Crnu Goru je sa osam pogodaka predvodila Jovanka Radičević, dok je pet golova postigla Ivona Pavićević.

U drugom kolu druge faze takmičenja Srbija u subotu od 18 sati igra protiv olimpijskog šampiona Francuske.