Читај ми!

Borusija nemoćna bez Holanda i Rojsa, imenjakinji ide pobeda

Fudbaleri iz Menhengladbaha pobedili su u derbiju dve Borusije kojim je zatvoren subotnji program šestog kola Bundeslige. Menš je trijumfovao na svom terenu minimalnim rezultatom (1:0) i naneo drugi poraz klubu iz Dortmunda ove sezone.

Borusija iz Menhengladbaha je ostvarila tek drugu pobedu ove sezone i sada je 11. sa sedam bodova, dok je druga Borusija na četvrtoj poziciji sa 12.

Duel na zapadu Nemačke nije bio toliko zanimljiv kao neki prethodni, a "milioneri" su potvrdili da su u napadu mnogo impotentniji kada ne igraju Marko Rojs i posebno Erling Braut Holand.

Oni su propustili meč zbog povreda, što je domaćin iskoristio i došao do trijumfa.

Strelac jedinog pogotka u bio je Denis Zakarija u 37. minutu, koji je uz mnogo sreće uspeo da se izbori za poziciju i pošalje loptu u mrežu.

Dortmund je bez šansi da se vrati ostao već do poluvremena, pošto je Mahmud Daud dobio drugi žuti karton i morao je pre vremena u svlačionicu.

U ostalim mečevima posebno se istakao Lajpcig koji je sa 6:0 deklasirao berlinsku Hertu, Hofenhajm je iznenadio Volfsburg (3:1), dok je minimalni trijumf ostvario i Bajer Leverkuzen nad Majncom.