Читај ми!

Anja Crevar šesta u Evropi, muška štafeta sedma, Silađi bez finala

Srpska plivačica Anja Crevar zauzela je šesto mesto u finalnoj trci na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Muška štafeta 4h100 metara slobodnim stilom sedma na kontinentu. Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale trke na 100 metara prsnim stilom.

Anja Crevar je finale na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti završila na šestom mestu, sa vremenom 4:40.84.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Katinka Hošu sa 4:34.76, srebro je pripalo njenoj zemljakinji Viktoriji Mihaljvari sa vremenom 4:36.81, dok je treća bila Britanka Ejmi Vilmot - 4:36.81.

Čaba Silađi nije uspeo da se plasira u finale trke na 100 metara prsnim stilom, pošto je u prvoj polufinalnoj trci zauzeo šesto mesto rezultatom 59.72.

Muška štafeta 4h100 metara slobodnim stilom zauzela je sedmo mesto u finalu Evropskog prvenstva sa vremenom 3:13.73.

U izuzetno jakoj konkurenciji, zlato je pripalo Rusiji 3:10.41, srebro je osvojila Velika Britanija 3:11.56, dok je bronzu zaslužila štafeta Italije 3:11.87.

Srpski plivač Andrej Barna sa 47.15 imao je drugo vreme od svih takmičara koji su nastupili u finalu štafete.