Sevilja poklonila bod Levanteu, remi Betisa i Granade

U prvim mečevima 29. kola Primere Levante i Sevilja odigrali su nerešeno 1:1, bodove su takođe podelili i Betis i Granada – 2:2.

U prvoj utakmici 29. kola La Lige Levante i Sevilja igrali su 1:1.

Gosti su poveli nakon samo 25 sekundi igre u drugom poluvremenu kada je Luk de Jong glavom prosledio loptu u mrežu nakon centaršuta Munira. Domaći su do boda stigli u u samoj završnici, uz dosta sreće preko autogola Dijega Karlosa koji je poklonio bod Levanteu.

Trećeplasirana Sevilja sada ima 51 bod, deset manje od vodeće Barselone. Levante je zabeležio treći uzastopni remi i trenutno je 12. na tabeli.

Neverovatan meč odigrali su Betis i Granada. Gosti su poveli sa u 29. minutu preko Fernandeza, da bi Betis preko Kanalesa i Telja preokrenuo rezultat. Bod Granadi doneo je Soldado u 91. minutu.