Real drži korak za Barsom

Fudbaleri madridskog Reala savladali su kao domaćini ekipu Eibara sa 3:1 u meču 28. kola La Lige.

Izabranici Zinedina Zidana bili su raspoloženi u prvoj utakmici po povratku nakon pauze zbog pandemije koronavirusa.

Meč, koji se igrao na stadionu "Alferdo di Stefano", na kojem inače nastupa rezervni sastav Reala, bio je rešen u prvompoluvremenu.

Tri veoma lepa gola Real je postigao u prvom delu meča. Prvi je delo Tonija Krosa, koji veoma preciznim udarcem savladao srpskog golmana Dmitrovića, koji je uprkos primljenim golovima, odlično branio.

Ono što može da raduje navijače Reala je odlična partija koju je pružao Eden Azar.

Veliko i skupoceno pojačanje je u dosta navrata bilo povređeno i van forme, ali je danas odigrao sjajan meč.

Belgijanac je bio asistent kod drugog gola u 30. minutu, kada je nesebično proigrao Ramosa, koji nije imao težak zadatak da smesti loptu u mrežu.

Treći gol u prvom poluvremenu, a ujedno i poslednji Realov na meču, delo je Marsela. Azar je probio po desnoj strani, njegov udarac odbranio je Dmitrović, a nakon loše reakcije odbrane Eibara, na loptu je naleteo Marselo i veoma jakim i preciznim udarcem postigao gol.

Eibar počasni gol na meču postiže u 60. minutu, nakon kornera i gužve u šesnaestercu Reala, najbolje se snalazi Bigas, koji uz dosta sreće matira Kurtou.

Ipak gosti nisu mogli više od jednog gola, a Real je u nastavku znatno usporio tempo i priveo meč kraju bez većih problema.