Umorna Zvezda poražena od Himkija

Košarkaši Himkija savladali su Crvenu zvezdu sa 78:72 u meču 24. kola Evrolige.

Pretrpan kalendar Evrolige doneo je lošu igru oba tima. Domaćin je ipak imao više energije, sasvim dovoljno da iskoristi praznan hod u igri našeg tima, stekne prednost i na kraju dođe do zaslužene pobede. Crveno-beli su u nekoliko navrata uspevali da zaprete, međutim nisu imali snage da se vrate u meč. Tek u finišu susreta su samo ublažili poraz.

Crveno-beli su na startu meča stekli pet poena prednosti. Međutim, tada se Himki probudio i brzo preokrenuo rezultat. Naša ekipa je delovala sve lošije. Sve više izgubljenih lopti, čak 16 u prvom poluvremenu, bez ideje u napadu. Himki je napravio prednost.

Početak druge četvrtine doneo je veliki post, u pet minuta samo dva poena za Zvezdu, srećom protivnik to nije iskoristio da stekne, možda i nedostižnu prednost. Potom je proradio Panter i koliko toliko održavao crveno-bele u „životu".

Ipak to nije bilo dovoljno, crveno-beli su uspeli u par navrata da padnu ispod deset razlike, ali je domaćin brzo uspevao da vrati prednost. Na kraju prvog dela igre plus 12 za Himku 48:36.

Crveno-beli su krenuli dosta agresivnije u nastavki. Prednost protivnika se polako topila. Zvezda uspeva da priđe na minus pet. Međutim, usledio je prazan hod u igri našeg tima što domaćin koristi i serijom 9:0 vraća dvocifrenu prednost i dobija i treći period sa 16:15.

Poslednja četvrtina nije donela ništa novo. Zvezda je pokušavala da uhvati priključak, međutim protivnik je odbio svaki pritisak našeg tima. U finiš crveno-beli su uspeli da ublaže poraz, ali je bilo kasno za preokret. Na kraju - 78:72.

Najefikasniji u ekipi Himkija bio je Šved sa 22 poena, Jerebko je dodao 19,a Buker 13. Kod naše ekipe Panter je postigao 20 poena, Štimac 10, Dobrić devet.

Tok meča:

19.56 – Kraj meča, Himki - Crvena zvezda 78:72.

19.39 – Još pet minuta igre domaćin vodi sa 71:68.

19.24 – Kraj treće četvrtine, Himki - Zvezda 64:51. Do kraja perioda crveno-beli nisu uspeli da smanje prednost protivnika.

19.21 – Ponovo prazan hod u igri Zvezde i za tri minuta igre protivnik pravi seriju od 9:0 i ponovo ima dvocifrenu prednost - 60:46.

19.12 – Crveno-beli nastavljaju sa agresivnom odbranom, a preko Lazića dolaze na minus pet - 46:51. Pet minuta igre u nastavku.

19.06 – Posle dva minuta igre u nastavku nešto agrsivnija igra Zvetde u odbrani rezultirala je smanjenjem prednosti domaćina 51:41.

18.47Kraj prvog poluvremena, Himki - Crvena zvezda 48:36. Zvezda nije uspela da dođe do svoje igre. Troma i previše spora igra, prednost domaći je narasla na plus 15. Odnos u izgubljenim loptama Zvezda 15, Himki četiri. Do kraja poluvremena Zvezda je pre svega preko Pantera uspevala da pogađa i koloko toliko ublaži prednost protivnika, na kraju plus 12. Najefikasniji u prvom poluvremenu bio je upravo Panter sa 11 poena. Struge stane Buker je postigao 13.

18.33 – Prvi koš za crveno-bele u drugom periodu postigao je Vladimir Štimac koji se odlično snašao pod košem domaćina, posle skoro pet minuta igre.

18.31 – Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini crveno-beli nisu uspeli da pogode koš. S druge strane Himki je postigao četiri tako da je prednost porasla na plus 14. Usledio je TV tajm-aut i prilika za trenera Šakotu da poveže redove naše ekipe.

18.21 – Kraj prve četvrtine. Himki - Crvena zvezda 28:18. Himki uspeva da poveže još nekoliko dobrih napada i poveća prednost na 24:15. Do kraja perioda domaćin je uspeo da održi prednost.

18.08 – Crveno-beli nešto bolje ušli u meč. Nakon početne prednosti ekipa domaćina koristi nekoliko vezanih grešaka našeg tima i od minusa od pet poena dolaze do prednosti - 11:9. A posle pet minuta igre na semaforu je stajalo 13:12. Naši košarkaši dosta greše, čak sedam izgubljenih lopti.