Budućnost se mučila, ali slavila pobedu u Kopru

Košarkaši Budućnosti savladali su kao gosti ekipu Primorske sa 78:75, u prvoj utakmici 14. kola ABA lige. Podogorilani vodili tokom većeg dela meča, domaći izborili neizvesnu završnicu, ali ništa više od toga.

Budućnost je u Kopru odlično počeka utakmicu, brzo stekla dvocifrenu prednost, ali su domaći do kraja prve četvrtine smanjili rezultat (20:18).

U drugoj deonici na terenu je postijao samo jedan tim. Podgoričani su bili precizni iz svih oružja, pojačali odbranu, pa su na poluvreme otišli sa prednošću od 50:32.

Usledio je veliki preokret. Primorska treću deonicu donija rezultatom 30:12 i vraća meč u potpuni rezultatski egal.

U poslednjoj deonici višeno je mnogo grešaka, ali i veliki broj slobodnih bacanja, koja su na kraju prevagnula na stru Budućnosti za pobedu 78:75.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kilpatrik i Kobs sa po 15 poena, dok se u ekipi Primorske istakao Hodžić sa 23 poena.

Budućnost je zabeležila 11. trijumf u takmičenju, dok je Primorskoj ovo bio šesti poraz.

17.00 Crvena zvezda - Krka

Tabela: Partizan 11-3, Cedevita Olimpija 10-3, Budućnost 10-3, FMP 9-5, Primorska 8-6, Crvena zvezda 7-5, Mornar 7-7, Krka 5-8, Cibona 4-10, Igokea 3-10, Zadar 3-10, Mega 3-10.