Inter dominirao, pa strepeo za pobedu, Milan ispusito pobedu u nadoknadi

Fudbaleri milanskog Intera slavili su kao gosti protiv Sasuola rezultatom 4:3, u spektakularnom meču osmog kola Serije A. Gol Filipa Đuričića. Nedelju je za sada obeležio fenomenalan gol Rađe Naingolana u pobedi Kaljarija.

"Nero-azuri" su poveli već u drugom minutu meča preko Lautara Martineza, da bi Berardi izjednačio u 16. minutu.

Ipak, sa dva gola do kraja poluvrmena Lukaku je doneo gostima prednost na poluvremenu. Pogodio je prvo u 38. minutu, a potom u poslednjem minutu tog dela igre bio precizan sa bele tačke.

Još jedan penal za ekipu Antonija Kontea dosuđen je u 71. minutu, a siguran je ovoga puta bio Martinez, za drugi gol na meču.

Ipak, domaći igrači se nisu predavali. Preko srpskog internacionalca Filipa Đuričića smanjili su na 4:2 u 74. minutu, da bi Žeremi Boga golom u 82. uneo veliku neizvesnost u meč.

Međutim, i pored nekoliko šansi pred golom Handanovića, mreže se više nisu tresle, te je Inter odneo sva tri boda i ponovo prišao Juventusu na bod zaostatka (22:21).

U ostalim do sada odigranim mečevima nedeljnog programa Kaljari je na svom terenu pobedio Spal sa 2:0, uz spektakularan gol Rađe Naingolana.

Sampdorija i Roma su u Đenovi odigrale meč bez golova, dok je Udineze minimalnim rezultatom savladao Torino na svom stadionu golom Stefana Okake.

Parma je bila ubedljiva protiv Đenove - 5:1, a rezervista Kornelius je postigao tri gola.

U poslednjem današnjem meču, fudbaleri Milana i Lećea odigrali su nerešeno 2:2.

Roso-neri su dva puta vodili, ali su na kraju ispustili trijumf u sudijskoj nadoknadi.

Čalhanoglu je doneo prednost domaćinu u 20. minutu, ali su gosti izjednačili u 62.

Babakar nije iskoristio penal, ali je natrčao na loptu i zatresao mrežu.

Pjontek je u 81. minutu pogodio za prednost Milana, ali su gosti uspeli da ostanu neporaženi.

U nadoknadi vremena, spektakularan udarac Kalderonija, a Donaruma je potpuno nemoćan.

Milan je 12. sa deset bodova posle osam utakmica, dok je Leće 15. sa sedam.