Đoković rutinski savladao Soedu

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u drugom kolu turnira u Tokiju domaćeg tenisera Goa Soedu sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5). Protivnik u četvrtfinalu će mu biti bolji iz duela Nišioka – Puj.

Srpski teniser je bez velikih poteškoća došao do pobede u drugom kolu turnira u glavnom gradu Japana.

Srpski teniser kontrolisao je rezultat čitavog meča, koji je trajao sat i 36 minuta.

U prvom setu Novak je u ranoj fazi stekao brejk, koji je održavao, da bi potom krajem seta, još jednom oduzeo servis rivalu i sa 6:3 priveo set kraju.

U drugom setu viđena je veća borba i intenzivniji tenis. Poeni su bili duži, što je srpskom teniseru dobro poslužilo da testira nedavno zalečeno rame.

Brejka nije bilo sve do osmog gema, kada je Đoković u najboljem momentu oduzeo servis rivala i poveo sa 5:3.

Ipak, Japanac pred svojom publikom nije rešio da se preda, već je uspeo da produži meč koliko god je mogao. Vratio je brejk i stigao do izjednačenja na 5:5.

Novak uspeva da osvoji naredna dva gema i upiše pobedu.

U narednom kolu protivnik će mu biti bolji iz duela Nišioka - Puj.

Ovako je protekao meč:

11.06 - Kraj meča, pobeda Đokovića nad Soedom od 2:0 u setovima.

11.03 – Đoković osvaja gem na svoj servis i ponovo je nadomak pobede. Protivnik će još jednom servirati za opstanak u meču.

11.01 – Novak ne koristi tri meč lopte, Soeda dolazi do izjednačenja u drugom setu.

10.49 – Japanac uzvraća brejkom i smanjuje na 5:4 u drugom setu.

10.46 – Brejk Đokovića u najboljem momentu u drugom setu. Srpski teniser vodi sa 5:4 i servira za pobedu.

10.29 – Za sada u drugom setu bez brejka, ali i brejk prilika. 2:2.

10.18 – Drugi set Đoković započinje lako osvojenim servis gemom, istom merom uzvraća Soeda.

10.14 – Ekspresno srpski teniser dolazi do novog brejka i rezultatom 6:3 osvaja prvi set.

10.12 – Đoković vodi sa 5:3 u prvom setu, protivnik će servirati za opstanak.

10.04 – Srpski teniser održava brejk prednosti. 4:2.

09.52 – Đoković koristi petu brejk loptu u trećem gemu i dolazi do prednosti od 2:1. Potom bez izggubljenog poena potvrđuje brejk i osvaruje prednost od 3:1 u prvom setu.

09.41 – Obojica tenisera osvajaju uvodne servis gemove. Novak je u svom morao da spasi tri brejk lopte.

09.33 – Počeo je meč, prvi na servisu je japanski teniser.

09.27 – Teniseri su izašli na teren, u toku je zagrevanje...

08.45 – Zbog rasporeda ostalih mečeva na turniru, susret Soede i Đokovića neće početi pre 09.30.