Poraz Partizana u Ankari

Košarkaši Partizana poraženi su u Ankari od Turk Telekoma, rezultatom 77:72, u okviru 5. kola Evrokupa.

Domaćin je bolje otvorio meč i posle prve četvrtine imao ubedljivu prednost 28:14.

Turska ekipa je zadržala istu prednost i do poluvremena (46:32), a crno-beli su uspeli da smanje prednost rivala i malo unesu neizvesnost pred sam kraj susreta.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Keni Gejbrijel sa 16 poena. Vladimir Štimac je postigao 12 poena, uz osam skokova.

Partizan je predvodio Vanja Marinković, koji je ubacio 28 poena, a jedini dvocifreni bio je još Pejdž, koji je dodao 14.

Partizan je dobro počeo sezonu, ali je onda usledio pad u igri i serija od pet poraza u svim takmičenjima, zbog čega je Nenad Čanak podneo ostavku.

Ovaj poraz (šesti u nizu) smanjio je šanse crno-belih za prolaz iz C grupe Evrokupa.

Dobra vest za navijače Partizana posle teškog perioda jeste to što je Italijan Andrea Trinkijeri, po svemu sudeći, prihvatio ponudu Partizana pa će vrlo brzo preuzeti ekipu.

Ovako je protekao meč:

20.00 - Kraj meča, Partizan je poražen rezultatom 77:72.

19.30 - Kraj treće četvrtine. Turk Telekom – Partizan 62:52. Četvrtina koju je Partizan dobio rezultatom 20:16.

18.57 - Kraj druge četvrtine. Turk Telekom - Partizan 46:32. Partizan je uspeo da odigra egal četvrtinu i nije dozvolio protivniku da još više uveća prednost. Ovaj period okončan je nerešeno - 18:18.

18.25 - Kraj prve četvrtine. Turk Telekom - Partizan 28:14.  Domaćin je bolje ušao u meč. prednost Turk Telekoma je konstantno rasla da bi na kraju prvog perioda imali duplo više postignutih koševa od crno-belih.