Tri gola Džeka, šampion nemoćan u Moskvi

Fudbaleri Rome savladali Plzenj sa 5:0, tri gola Edina Džeka. Moskovski CSKA savladao šampiona Evrope, madridski Real sa 1:0.

Roma je na svom terenu povela već u trećem minutu, kada je Džeko zatresao mrežu na dodavanje Aleksandra Kolarova.

Džeko je ponovo pogodio pet minuta pre odlaska na odmor, čime je Roma na poluvreme otišla sa dva gola prednosti.

A u nastavku je dokrajčila goste iz Češke. čengiz Under je pogodio u 64. minutu, Džastin Klajvert  u 73, a Edin Džeko je kompletirao het-trik u drugom minutu sudijske nadoknade.

CSKA je u Moskvi šokirao madridski Real. Već u drugom minutu, Nikola Vlašić je postigao gol za "armejce", a rezultat se, uprkos silnim napadima Reala, nije menjao do kraja.

U poslednjim momentima igre, isključen je Igor Akinfejev, koji jekonačno sačuvao mrežu u Ligi šampiona, i to protiv najbolje ekipe na starom kontinentu.

Moskovljani su na čelu grupe G sa četiri boda, po tri imaju Real i Roma, dok Plzenj ima jedan bod.

U grupi E, Bajern i Ajaks su odigrali nerešeno 1:1.

Meč u Minhenu je počeo očekivano - golovima, ali se potpuno neočekivano završio.

Bavarci su poveli golom Matsa Humelsa u četvrtom minutu, Ajaks je izjednačio u 22, preko Mazrauija, na asistenciju Dušana Tadića.

Ali, onda bez promene rezultata do kraja utakmice.

U drugom meču u grupi, Benfika je savladala u gostima AEK sa 3:2.

Benfika je odlično otvorila utakmicu, Haris Seferović je zatresao mrežu u šestom minutu, a već posle 15 minuta gosti su vodili sa lepih 2:0.

Ipak, u finišu poluvremena ostali su bez Dijasa, koji je dobio dva žuta kartona za nepunih 45 minuta.

AEK je u nastavku to iskoristio, pošto je golovima Klonaridisa došao do 2:2, ali je Benfika uspela da, uprkos igraču manje, dođe do celog plena - golom Semeda u 74. minutu.

Ajaks je prvi u grupi sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirani Bajern, Benfika ima jedan manje, dok je AEK bez bodova.

Uzbudljivo je bilo u Francuskoj, gde su igrali Lion i Šahtjor.

Gosti su došli do prednosti u smiraj prvog poluvremena, kada je Moraeš postigao gol.

Isti igrač je udvostručio prednost lepim golom u 55. minutu.

Ali, Lion je uspeo da dođe do boda, za svega dva minuta.

Prvo je Musa Dembele pogodio u 70, a potom i Duboa u 72. minutu.

Lion je prvi u grupi F sa četiri boda, jedan više od drugoplasiranog Mančester sitija, Šahtjor ima dva, a Hofenhajm jedan.

U meču koji je nekoliko minuta kasnio, nije bilo golova. Jedina utakmica ove večeri na kojoj su mreže mirovale jeste onaj u Mančesteru, gde su igrali Junajted i Valensija.

Juventus je prvi u grupi H sa šest bodova, četiri ima Mančester junajted, Valensija ima jedan, dok Jang bojsi nemaju niti jedan osvojen bod.

U mečevima koji su odigrani od 19 sati, Siti je pobedio u gostima Hofenhajm sa 2:1, dok je Juventus bio bolji od Jang bojsa sa 3:0.

Ovde možete pogledati kako je protekao dan u Ligi šampiona.