Barselono, raduj se...

Filipe Kutinjo prvi put u bojama Barselone, posle transfera "teškog" 160 miliona evra. Brazilac gledao pobedu Barselonu nad Levanteom 3:0.

Posle nekoliko meseci čekanja, i velikoj borbi Liverpula da ubedi Kutinja da je izazov na Enfildu jednako jak koliko i zov Barselone, navijači u Kataloniji konačno imaju razlog za osmeh.

Transfer Kutinja u katalonski klub iznosi 160 miliona evra i drugi je najveći u istoriji fudbala, odmah nakon Nejmarovog prelaska u PSŽ.

Barselona je zakazala promociju za ponedeljak, a danas je na svom terenu lako savladala Levante sa 3:0.

Leo Mesi je u 12. minutu doneo prednost Barsi, Luis Suarez povisio u 38. minutu. Konačan rezultat postavio je Paulinjo, golom u trećem minutu sudijske nadoknade meča.

Još lepih vesti za Barselonu stiže iz Viga, gde su Selta i Real odigrali nerešeno 2:2.

Selta je povela u 33. minutu golom Vasa, ali je Real brzo preokrenuo golovima Gareta Bejla u 36, odnosno 38. minutu.

Aspas u 72. minutu nije iskoristio penal za Seltu, ali je domaćin stigao do remija preko Gomeza deset minuta kasnije.

Atletik Bilbao je sa 2:0 savladao Alaves, dok je Leganes minimalnim rezultatom 1:0 pobedio Real Sosijedad.

Viljareal i Deportivo su odigrali nerešeno 1:1.