
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Mar.2020, 08:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novosadski sajam od danas spreman da prima obolele
Prostor Novosadskog sajma od danas će biti osposobljen za smeštaj oko 1.000 ljudi, lakše obolele od koronavirusa koji će tu imati neophodne uslove za život i medicinsku negu.
U Master hali i Hali 1 Novosadskog sajma dezinfikovane su, u njima je oko 1.000 kreveta, postavljeni su dodatni toaleti, tuš kabine, paravani, smeštaj za medicinske radnike i prostorija za medicinsko osoblje.
"Na devet kreveta biće postavljen jedan paravan, svako će imati kasetu za lične >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << stvari. Život će biti organizovan po vojničkim pravilima i vodiće se računa o svakom ko dođe, a najbolje bi bilo da se za ovim smeštajem ne javi potreba. Objekti u Novom Sadu i Beogradu biće jednako opremljeni, ali to nisu mesta za uživanje, već za lečenje i najmanju moguću izloženost zdravstvenim rizicima", rekao je juče ministar odbrane Aleksandar Vulin.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...