Uz elektronski katastar i e-Prostor i e-Plan

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Feb.2019, 15:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uz elektronski katastar i e-Prostor i e-Plan

Potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović je izjavila danas da je uspešno započeta reforma katastra i da je cilj da imamo potpuno elektronski katastar, ali i e-Prostor i e-Plan.

Mihajlović je odgovarajući na pitanja novinara nakon predstavljanja Sive knjige NALED-a podsetila da je i reforma građevinskih dozvola, kada je uveden jednošalterski sistem i elektronske dozvole, trajao oko tri godine.

"Prošle godine smo započeli reformu katastra >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i za šest meseci smo imali oko 130.000 elektronskih zahteva podnetih katastru", rekla je Mihajlović.

Istakla je da je broj procedura smanjen sa šest na jednu, kao i da je prosek rešavanja predmeta smanjen sa 25 na pet dana.

"Cilj je da završimo i tu reformu i da imamo e-Katastar, kao i e-Prostor i e-Plan odnosno da sve to bude elektronski", navela je Mihajlović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.